Alternatywa dla podpasek – kubeczki menstruacyjne

Przyznam szczerze, że o kubeczkach menstruacyjnych usłyszałam pierwszy raz zaledwie kilka dni temu. Sama nazwa nic mi nie mówiłam. Musiałam od razu wklepać sobie odpowiednie hasło w wyszukiwarkę internetową, aby zgłębić wiedzę na ten temat. Początkowo byłam zdecydowanie na nie. Teraz sama rozważam kupno takiego produktu. Wydaje mi się, że jest on ciekawą alternatywą dla używanych przez większość kobiet podpasek lub tamponów. Może także Wy zastanowicie się na kupnem kubeczka menstruacyjnego? A może już taki posiadacie i podzielicie się ze mną swoją wiedzą na temat ich użytkowania? 

Zalety kubeczków menstruacyjnych

kubeczki menstruacyjne - sklepJak zdążyłam się zorientować, przeszukując różne strony internetowe, kubeczki menstruacyjne w Polsce nie należą do produktów zbyt dobrze znanych. Od lat są jednak cenione poza granicami naszego kraju. Tego typu produkty bez problemu znajdziemy w zagranicznych drogeriach czy supermarketach. Co ciekawe nie jest to jakiś nowoczesny gadżet. Kubeczek menstruacyjny został wymyślony już w latach trzydziestych dwudziestego wieku przez pewną mieszkankę Wielkiej Brytanii, którą irytowała nieustanne chodzenie do toalety podczas miesiączki. W Polsce, jeśli chodzi o kubeczki menstruacyjne – sklep internetowy to miejsce, w którym najczęściej można otrzymać taki produkt. Kubeczek możemy kupić także w aptece, jednak przeważnie po wcześniejszym jego zamówieniu. Kupno pierwszego kubeczka nie należy jednak do rzeczy prostych. Co musimy wiedzieć? Przede wszystkim musimy zdecydować, jaki rozmiar zakupić. Panie, które podczas miesiączki nie krwawią zbyt obficie, a ich pochwa nie jest największa bez problemu mogą sięgnąć po kubeczek w rozmiarze s. Pozostałe kobiety muszę zdecydować się na większy rozmiar. Dlaczego warto zrezygnować z podpasek lub tamponów na rzecz kubeczka menstruacyjnego? Przede wszystkim jest to produkt bardzo ekologiczny. Jeden kubeczek może nam wystarczyć nawet na kilka lat. Jak nietrudno się domyślić, kupno takiego produktu pozwoli zaoszczędzić nam sporo pieniędzy. Zaletą są także rzadsze wizyty w toalecie podczas miesiączki. Kubeczek wystarczy opróżniać raz na dwanaście godzin. 

Kupno kubeczka menstruacyjnego może być ciekawą propozycją szczególnie dla tych pań, którym zależy na ochronie środowiska. Jeden tego typu produkt może bowiem wystarczyć kobiecie nawet na kilka lat. W tym czasie zużyłaby setki, a nawet tysiące podpasek lub tamponów. Istotne są także kwestie finansowe. Dzięki użytkowaniu kubeczka menstruacyjnego, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Może warto spróbować?