Buty w góry

Góry są miejscem gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Góry są niebezpieczne. Dlatego należy uważać, ponieważ góry rządzą się swoimi prawami. Pogoda tam może się zmieniać w ciągu kilku minut. Dlatego należy być przygotowanym na każdą ewentualność, która może pojawić się w wysokich górach. Jednak góry dają satysfakcję, piękne widoki o które warto zawalczyć i wybrać się na same szczyty pamiętając o odpowiednim ubiorze i całym ekwipunku naszego plecaka. Przede wszystkim buty są najważniejsze jeśli chodzi o góry.

Odpowiednie buty na wyprawy górskie

najlepsze buty na wyprawę w góryButy są jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę podczas wyprawy w góry. Nie można iść w klapkach, balerinach czy nawet w trampkach czy adidasach w góry, ponieważ może to grozić wypadkiem, a nawet śmiertelnym wypadkiem. Dlatego najlepsze buty na wyprawę w góry to buty trekkingowe. Buty trekkingowe są specjalnie przystosowane na takie wyprawy. Posiadają one dużo twardsze podeszwy, co sprawia, że stopa nie cierpi jak chodzimy po kamieniach, ponieważ nawet się tego nie odczuwa. Jeśli chodzi jeszcze o podeszwy to są one przystosowane do chodzenia po górach. Wiadomo, że w górach pogoda się szybko zmienia i nawet jak wychodzimy w słoneczną pogodę to po drodze może nas napotkać deszcz. Deszcz sprawi, że kamienie są bardzo śliskie, jednak mając buty trekkingowe możemy bezpiecznie poruszać się po nich bez pośliźnięcia się. Oprócz deszczu musimy wychodząc w góry brać pod uwagę to, iż w wyższych partiach gór może zalegać jeszcze śnieg. Buty na wyprawę w góry powinny być nieprzemakalne. Bardzo dużo butów trekkingowych posiada podwyższone cholewki. Wówczas kostka jest usztywniona, a w momencie kiedy źle staniemy możemy być pewni, że nie skręcimy kostki. Buty w góry wcale nie muszą być szare i brzydkie. Obecnie producenci starają się produkować różnokolorowe buty, aby klienci oprócz komfortu noszenia, również mogli wybrać takie buty jakie im się spodobają. Wiadomo, że każdy ma inny gust.

Buty trekkingowe to buty specjalnie przeznaczone na wędrówki górskie. Warto je zakupić wychodząc na wycieczki w góry, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Obecnie można wybrać takie buty jak nam się spodobają, na rynku jest bardzo duży wybór butów trekkingowych. Za dobre buty przystosowane na wyjścia w góry należy zapłacić około dwustu złoty. Jednak warto je zakupić . Są one bardzo wytrzymałe, dlatego będą nam służyć na bardzo dużo wycieczek górskich. Można je zakupić w każdym sportowym sklepie, bądź typowo górskim.