Cechy nowoczesnych mini żurawi

Zajmuje się handlem maszynami budowlanymi, w fachu siedzę już dobrych kilkanaście lat. Staram się stale utrzymać na czasie, tak aby znać wszelkie nowinki techniczne związane ze sprzętami budowlanymi wchodzącymi na nasz, krajowy rynek. Ale także często sprowadzałem trendy zza granicy, zanim pojawiły się one w naszym kraju. Dlatego też jestem doskonale obeznany ze sprzętami które często się u nas wykorzystuje.

Wysoka popularność mini żurawi

mini zurawieBranża budowlana jest niesamowicie szerokim pojęciem, które dzieli się na wiele podsektorów, gdzie każdy z nich charakteryzuje się specyficznymi rozwiązaniami i innym wykorzystaniem powszechnie uznawanych metod. Kwestia która jednak łączy je wszystkie to prace na wysokości. Są one dość skomplikowane i wymagają specjalistycznego sprzętu w celu ich wykonywania. Mini zurawie doskonale sprawdzają się w tej kwestii. To po prostu zminiaturyzowane wersje żurawi o pełnych rozmiarach. Mają one mniejszy zasięg oraz nośność, jednak są zdecydowanie bardziej mobilne i przede wszystkim łatwiejsze w obsłudze. Przy większości małych czy nawet średnich budów nie jest konieczne wykorzystanie pełnowymiarowych wersji. Miniaturowe żurawie posiadają zasięg do maksymalnie kilkudziesięciu metrów i są najczęściej pojazdami całkowicie samobieżnymi. Dlatego też znacznie łatwiej się je przenosi i mogą się one bez problemu samodzielnie poruszać po placu budowy. Do prowadzenia takiego żurawia potrzebny jest operator posiadający szereg uprawnień oraz najlepiej doświadczenie. Dzięki temu prace z wykorzystaniem takiej maszyny będą przebiegać znacznie sprawniej i przede wszystkim będą one znaczniej bezpieczniejsze dla osób znajdujących się na placu budowy. Takie pojazdy kupowane są przez coraz to większą ilość firm budowlanych ze względu na swoją funkcjonalność stojącą na bardzo wysokim poziomie. Cena takiego żurawia wbrew pozorom także nie jest zbyt wygórowana co dodatkowo zachęca przedsiębiorców do zakupu maszyny tego typu. Występują one oczywiście w bardzo różnych formach, które można dopasować bezpośrednio pod własne potrzeby. Często firmy zakupują parę, różnych żurawi aby móc wykorzystywać je przy różnych rodzajach prac.

Takiego mini żurawia sam używałem przy renowacji elewacji w moim domu i spisał się on na medal. Dlatego też polecam takie rozwiązanie wszystkim moim klientom. Oczywiście wszystko zależy tutaj od potrzeb, ale gdy operuje się głównie na niskich budynkach i domach jednorodzinnych to tego typu rozwiązanie jest praktycznie nie do zastąpienia w żadnej sposób.