Ciężarki do wyważania kół dla profesjonalnych serwisów

Każdy z profesjonalnych zakładów wulkanizacyjnych, który świadczy kompleksową obsługę zarówno w zakresie wymiany opon w samochodzie, jak również wyważania kół, wykorzystuje podczas pracy ciężarki do kół. To podstawowy rodzaj wyposażenia, wykorzystywany w tego typu warsztatach. Pozwala na skuteczne oraz precyzyjne wyważenie kół na osi, co pozwala na komfortową oraz bezpieczną jazdę, bez utrudniających prowadzenie samochodu wibracji, odczuwalnych na kierownicy. Ciężarki do samochodu pozwalają także na stabilizację pojazdu.

Najczęściej stosowane ciężarki do kół

standardowe ciężarki do wyważania kółKażda osoba, udając się do profesjonalnego zakładu wulkanizacyjnego oczekuje kompleksowej obsługi, uwzględniającej wymianę opon oraz odpowiednie wyważenie kół. Niejednokrotnie różnego rodzaju bicie na kierownicę lub odczuwalne wibracje, spowodowane są złym wyważeniem kół na osi. Podobnie problem tzw. pływania samochodu po jezdni może wynikać z tej samej przyczyny. Standardowe ciężarki do wyważania kół to podstawowy element, stosowany w serwisach wulkanizacyjnych, który pozwala w precyzyjny sposób sposób wyważyć koła samochodu oraz zniwelować różnego rodzaju nierówności na osi pojazdu, co przekłada się na komfortową oraz bezpieczną jazdę. Najczęściej spotykanymi na rynku rodzajami ciężarków są wbijane oraz klejone. Ciężarki wbijane wykorzystuje się w pojazdach, których koła posiadają obręcz, do której ciężarek może zostać przymocowany. W przypadku kół bez obręczy stosuje się ciężarki klejone. Zasadniczo montaż ciężarków nabijanych jest o wiele mniej czasochłonny. Przed zamontowaniem ciężarków klejonych, niezbędne jest dokładnie oczyszczenie koła samochodu, tak, aby klejenie było wytrzymałe. Dodatkowo po nałożeniu kleju potrzebna jest chwila, aż możliwe będzie zamocowanie ciężarka. Z uwagi na dłuższy czas, potrzebny na montaż tego rodzaju elementów, jest on tańszy, niż w przypadku ciężarków nabijanych. W obu przypadkach wykorzystuje się jednak podobny materiał – ołów, stal nierdzewną lub ocynkowaną.

Ciężarki do wyważania kół to podstawowy rodzaj wyposażenia, który zastosowanie znajduje we wszystkim punktach wulkanizacji. Pozwala na skuteczne oraz precyzyjne zniwelowanie różnić w wadze kół na osi samochodu. Dzięki temu zapobiega się ewentualnym wibracjom odczuwalnym na kierownicy oraz stabilizuje pojazd. Przekłada się to na sam komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Na rynku spotyka się najczęściej dwa rodzaje ciężarków nabijane, wykorzystywane do kół z obręczą oraz klejone, których używa się w kołach bez obręczy.