Czym jest namiot magazynowy?

Budowle do przechowywania różnych materiałów i produktów są dostępne w różnych modelach. Dawniej takie budynki przypominały standardowe budowle, o mocnym fundamencie i mocnych ścianach. W dobie rozwijających się ciągle rozwiązań budowlanych stawia się na nowe rozwiązania takie jak namioty magazynowe, które niczym nie ustępują swoim starszym odpowiednikom.

Różne modele namiotów magazynowych

namiot magazynowy producentNamiot magazynowy, to taki który składa się ze stalowej konstrukcji oraz plandeki. Wewnątrz konstrukcji nie ma żadnych wewnętrznych wsporników, a mimo to konstrukcje te są bezpieczne i stabilne. Dodatkowo nie posiadają one żadnych fundamentów, a ich stabilne postawienie zapewniają specjalne długie śruby, które wbijane są w podłoże betonowe czy lub każde inne, które zostało utwardzone i wyrównane. Każdy przedsiębiorca może dla siebie zamówić postawienie takiej hali, teraz taka usługa jest ogólnodostępna. Przed przystąpieniem do realizacji budowli, każdy projektant hal działa w porozumieniu ze zlecającym przedsiębiorcą. Przede wszystkim dlatego, że istnieje wiele rodzajów hal. Są dostępne różne modele, o różnej pojemności i o różnym kształcie. Od ich pojemności i stopnia zaawansowania projektu w głównej mierze zależy ich cena. Są dostępne zarówno hale mniejsze, jak i takie które są dość sporych rozmiarów. Każdy przedsiębiorca wybiera halę odpowiednią do wymagań swojej firmy. Do hali mogą dodatkowo zostać dołączone także inne moduły, takie jak dodatkowe tunele załadunkowe czy doki dla tirów. Istnieją także namioty, które posiadają specjalne wiaty czy bramy, dzięki którym pojazdy transportujące mogą wjechać do środka. Można także połączyć ze sobą różne hale, by stworzyć rozbudowane centra logistyczne. Hale magazynowe nie służą jako biura dla pracowników, są to miejsca, które służą za centra dystrybucji, przygotowane do tego by środku kursowały pojazdy takie jak tiry czy wózki widłowe. Dach magazynu może być przykryty specjalną płachtą z pleksi, ale może to być także zadaszenie stalowe. Takie rozwiązanie nie jest tak kosztowne jak standardowy magazyn. Warto jednak zamawiać dobrej jakości namiot magazynowy producent musi być renomowany i mieć za sobą wiele takich realizacji. Namiot musi być zbudowany z materiałów, które są odporne na trudne warunki atmosferyczne. Magazyny nie mogą ulec przeciążeniom z powodu nazbierania się dużej ilości wody deszczowej czy pokrywy śnieżnej, dlatego też większość takich namiotów posiada stożkową konstrukcję dachu. Są także dostępne takie hale namiotowe, które oprócz tego, że są funkcjonalne, prezentują się niezwykle ciekawie, ponieważ przybierają kształt ciekawej bryły geometrycznej. 

Hale namiotowe nie są oparte na fundamencie, a mimo to są stabilne. Jest dostępnych wiele modeli hal, o różnych pojemnościach, różnych formach brył architektonicznych, a także takie które posiadają dodatkowe modele, takie jak tunele czy doki dla tirów. Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy i charakteru pracy jego firmy.