Dlaczego warto nosić długie sukienki w etniczne wzory?

Warto mieć w swojej garderobie takie ubrania, które nadają się na wiele różnorodnych okazji. Kobiety z pewnością pragną podkreślić swoje atuty, aby przyciągać wzrok napotykanych osób. Jednak część z nas martwi się niedoskonałościami swojej figury, często niepotrzebnie. Istnieje bowiem wiele sposobów na to, aby je ukryć, uwydatniając przy tym inne aspekty naszego wyglądu, które się nam bardziej podobają. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni krój do swojej figury.

Jak dobrać długą sukienkę do swojej sylwetki?

długa sukienka we wzory etniczneNiezależnie od rodzaju sylwetki warto kupić sobie piękne sukienki, które zawsze podkreślają kobiecość. Bardzo modne są te w stylu maxi, ponieważ mogą je nosić wszystkie dziewczyny, bez względu na swój wzrost czy figurę. Wystarczy odpowiednio dobrać jej krój, aby pięknie się prezentować. Obecnie bardzo modna jest długa sukienka we wzory etniczne – taki motyw cieszy się rosnącą popularnością, ponieważ już z daleka przyciąga wzrok. Nadaje się do najróżniejszych stylizacji. Jak dobrać taką sukienkę do swojej figury? Warto zwrócić uwagę na kilka jej elementów, ponieważ powinno się dobrać jej krój do części ciała, którą chcemy nieco ukryć. Kobiety z bardziej chłopięcą figurą powinny postawić na sukienki podkreślające talię – można się pokusić nawet o kolorowy pasek albo wstążkę, która dodatkowo urozmaici taką stylizację. Kobiety o figurze jabłka powinny wybierać sukienki odcięte pod biustem oraz takie, które są luźne w okolicy pasa. Dzięki temu ich sylwetka będzie o wiele lepiej wyglądać niż w obcisłych, dopasowanych kreacjach. Sukienka na grubych ramiączkach oraz rozkloszowana na dole pozwoli nam ukryć szerokie ramiona. Największą zaletą takich sukienek maxi jest to, że doskonale pasują one zarówno wysokim kobietom, jak i tym nieco niższym. Takie sukienki opatrzone etnicznymi wzorami to doskonały pomysł na wiosenną czy letnią kreację. Wystarczy ubrać do nich ciekawe sandały, na przykład gladiatorki, aby stworzyć przyciągające wzrok zestawienie.

Etniczne wzory są bardzo modne i często wykorzystywane są podczas tworzenia różnorodnych ubrań. Doskonale prezentują się na sukienkach maxi, które często są wybierane przez kobiety o różnych typach sylwetek. Niezależnie od swojej figury można na szczęście znaleźć taki krój, który pozwoli nam ukryć mankamenty sylwetki oraz pięknie podkreśli te kształty, które się nam bardziej podobają. Taka długa sukienka z pewnością przyciągnie wzrok ludzi napotykanych na ulicy. Wzorzysta sukienka to idealny strój na cieplejszy, słoneczny dzień.