Dobra farba do włosów

Długie włosy są bardzo kobiece i niesamowicie działają na mężczyzn. Panie o tym wiedzą i wykorzystują ten atut, aby ich uwodzić. Na kondycję włosów wpływa wiele czynników, spośród których najważniejsza jest dieta bogata w cynk, magnez i żelazo. Aktywny tryb życia, który pozwala zachować ciało w dobrej kondycji, właściwa trzy poziomowa pielęgnacja włosów, oraz odpowiednie nawadnianie, które sprawia, że włosy nie są suche.

Skład naturalnych farb do włosów

dobre naturalne farby do włosówKobiety lubią zmiany i szybko się nudzą swoją obecną stylizacją. Z tego względu często zmieniają kolor, prostują i kręcą włosy kreując swój nowy wizerunek. Rozjaśnić, lub przyciemnić włosy jest łatwo, ale nie zawsze uzyskamy pożądany efekt wykonując ten zabieg samodzielnie. W sklepach możemy dostać farby do samodzielnej koloryzacji w pojemności pozwalającej zaaplikować produkt na włosach o długości do ramion. Są to produkty z amoniakiem, które agresywnie działają na łuski włosów i powodują ich zniszczenie. Po każdej koloryzacji konieczna jest długa i intensywna regeneracja, która wzmacnia i odbudowuje włosy. Alternatywą dla klasycznej farby są dobre naturalne farby do włosów stworzone z naturalnych, roślinnych składników. Przykładem takiego produktu jest henna, która pochodzi z wyciągów roślinnych i jest w stu procentach ekologiczna. Naturalna farba nie zawiera amoniaku i nie działa agresywnie. Mieszanka ziół tworząca naturalną hennę, regeneruje i wzmacnia włosy podczas aplikacji. Użycie takiej farby jest bardzo proste i możemy ją zastosować samodzielnie w domu. Henna jest w postaci proszku, który należy rozrobić z wodą do postaci umożliwiającej aplikację na włosach. Produkt nakłada się na umyte włosy i pozostawia na nich na cztery godziny pod folią i ręcznikiem. Po upływie czasu produkt należy zmyć i można przystąpić do suszenia i modelowania włosów. Naturalna farba nie wysusza włosów i pozostawia je miękkie i odżywione, gdyż wyciągi roślinne posiadają silne działanie regenerujące. Nie ma konieczności dodatkowego nawilżania włosów zaraz po zabiegu tak jak w przypadku zwykłej farby.

Dobra farba to taka, która w minimalny sposób będzie ingerować w naturalną barierę ochronną włosów i pozwoli na uzyskanie głębokiego koloru. Naturalne farby nie zawierają amoniaku, a jedynie kompozycję ziół, posiadających właściwości farbujące. Dzięki mieszaniu poszczególnych składników, możemy uzyskać kolor czarny, brązowy, czerwony i rudy. Trwałość takiej farby jest nieco krótsza od klasycznej, ponieważ nie wnika ona w głąb łuski włosowej, a jedynie okleja włos z każdej strony.