Dobrej jakości folia malarska

Tapeta ścienna nie jest w modzie już od wielu lat. W dzisiejszych czasach ściany się maluje, a nie nakleja na nie tapety. Niestety przy malowaniu ścian bardzo łatwo narobić dużo bałaganu. Jeśli ochlapiemy farbą podłogę, to będziemy musieli poświęcić więcej czasu na jej mycie, niż na malowanie ścian. Zmywanie farby z podłogi jest bardzo uciążliwą i mozolną pracę. Na szczęście istnieje sposób, dzięki któremu nie będziemy musieli się martwić o to, że wybrudzimy podłogę farbą. Wystarczy kupić folię.

Malarska folia ochronna

folie ochronne malarskieLepiej jest poświęcić trochę czasu na przygotowanie sobie w odpowiedni sposób miejsca pracy, niż później pół dnia sprzątać. To normalne, że przy remontach robi się bałagan, ale możemy zrobić coś dzięki czemu bałaganu nie będzie aż tak dużo. Folie ochronne malarskie sprawiają, że nie pochlapiemy, ani podłogi, ani mebli. Taka folia jest dość cienka, więc dobrze się układa na meblach, dokładnie je zabezpieczając przez ochlapaniem farbą. Folia jest bardzo cienka, ale także dość wytrzymała. Rozerwanie takiej foli nie jest łatwe. Jest to bardzo dużą zaletą, ponieważ dzięki temu taka folia może nam posłużyć do zabezpieczenia mebli i podłogi w kilku pomieszczeniach. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze meble i podłogą pozostaną czyste, to powinniśmy rozciągnąć taką folię na powierzchni całego pomieszczenia, a następnie przykleić ją do podłogi. Najlepiej jest użyć taśmy malarskiej, ponieważ później łatwo ją odkleić od podłogi. Popularność ochronnej folii malarskiej stale rośnie. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że taka folia bardzo dobrze się sprawdza. Folia sprzedawana jest w kawałkach o wielkości kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Jak już wcześniej wspominałem rozerwanie takiej folii nie należy do najłatwiejszych zadań, ale taką folię możemy dociąć na odpowiedni rozmiar. Dzięki temu możemy kupić jeden arkusz folii, a zabezpieczyć nią całe mieszkanie. Wystarczy wziąć nożyk do tapet lub zwykłe nożyczki i powycinać odpowiednie fragmenty folii ochronnej.

Folia tego typu jest bardzo łatwo dostępna. Możemy ją kupić w każdym sklepie z branży remontowo budowlanej, zarówno w tych stacjonarnych, jak i internetowych. Za arkusz folii o wielkości stu metrów kwadratowych zapłacimy od dziesięciu do maksymalnie dwudziestu złotych. Nie jest to duża kwota. Lepiej jest wydać te kilkanaście złotych i mieć czyste meble i podłogę, niż spędzić później kilka godzin sprzątając plamy po farbie. Na opakowaniu folii opisany jest w bardzo szczegółowy sposób to jak jej używać.