Doniczki podświetlane żarówkami led

Od zawsze podobał mi się futurystyczny, technologiczny wystrój wnętrz, dlatego też swój prywatny dom postanowiłem urządzić dokładnie w taki sam sposób jak siedzibę firmy. Wystrój domu miał być bardzo nowoczesny, z dużą ilością chromu i szkła, wypolerowanych kamieni i odpowiednio dobranego oświetlenia. By dopełnić całość wyglądu, zapożyczyłem wiele elementów z siedziby firmy, które równie dobrze sprawdzały się i w domu.

Nowoczesne podświetlane donice zewnętrzne

doniczki ledoweJednym z takich elementów były szerokie donice na kwiaty i rośliny, jakich w siedzibie naszej firmy było pełno. Były one wysokie na przeszło metr, wykonane z jasnego, matowego tworzywa sztucznego wzmocnionego metalowym szkieletem, nadającego im bardzo nowoczesnego, technologicznego wyglądu, aczkolwiek były one również dostępne w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Tego typu donice były dość szerokie, więc mogły śmiało być używane jako dekoracja, aczkolwiek równie dobrze nadawały się do roślin ozdobnych, jak i do uprawy ziół czy własnych warzyw, bo miały na tyle dużo przestrzeni, by naraz pomieścić zdecydowanie dużą ilość roślin. Jednak najciekawszą ich cechą było podświetlenie, świetnie komponujące się z całością wystroju domu. Podobnie oświetlane były mniejsze doniczki ledowe, które zasadniczo różniły się od moich wyłącznie kształtem i rozmiarem, będąc esencjonalnie tym samym elementem dekoracyjnym, o różnych wymiarach. Moje donice posiadały taśmy led przeciągnięte pod brzegami w taki sposób, by oświetlały rośliny w środku, a jednocześnie w żaden sposób nie męczyły oczu ani nie raziły. Oprócz takiego oświetlenia, donice miały również zamontowane na metalowym szkielecie żarówki led, które podświetlały wnętrze, nadając całości dość niespotykany wygląd. Tworzywo z którego donice były wykonane było matowe, więc po włączeniu wewnętrznego oświetlenia metalowy szkielet nie był widoczny z zewnątrz, ani też w żadnym miejscu owego światła nie blokował.

Pokusiłem się nawet na możliwość zmiany koloru podświetlenia, co wcale nie było wielką sztuką, gdyż w sprzedaży były już taśmy i żarówki led z takimi funkcjami. Najlepszą ich cechą było jednak to, że wcale nie były one trudno dostępne. Od czasu ich zakupu spotkałem się już z najróżniejszymi modelami, zarówno o dużych gabarytach, przeznaczonych głównie do ogrodu, jak i niewielkich domowych doniczkach do postawienia na parapecie. Każdy z tych modeli był jednak równie estetycznym dopełnieniem wyglądu pomieszczenia, i przy odpowiednim dobraniu, pasował niemal do każdego wnętrza.