Drewniane opakowanie na prezent

Drewno przechodzi dziś swój renesans. Wiele osób sięga po nie nie tylko w celach użytkowych, ale też ozdobnych. Na co dzień zajmuję się wykonywaniem różnego rodzaju prezentów. Zgłaszają się do mnie osoby, chcące kupić upominek dla osoby bliskiej z okazji urodzin lub dla młodej pary. Najczęściej jest to alkohol dobrej jakości, czasem książka lub innego rodzaju drobiazg. Wielu klientów pyta o drewniane opakowania ozdobne. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, bardzo często po nie sięgam w swojej pracy. Dlaczego?

Ekologiczne opakowania ozdobne

drewniane opakowanie ozdobneDziś ekologia rośnie w siłę. Bardzo mnie to cieszy, bo sama jestem zwolennikiem idei zero waste (życie bez śmieci). Chodzi o to, by generować ich jak najmniej, jak również wykorzystywać przedmioty codziennego użytku jak najdłużej. Ktoś mógłby zapytać, jaki to ma związek z moją pracą. Już spieszę z wyjaśnieniami. Od zawsze unikałam plastiku. Jest dla mnie bezosobowy, chłodny, mało elastyczny i zbyt popularny. Zdecydowanie bardziej wolałam szary papier. Uwielbiałam owijać nim prezenty, co do dziś zdarza mi się robić. Ale hit ostatnich miesięcy to u mnie drewniane opakowanie ozdobne. Stosuje je ostatnio zdecydowanie najczęściej. Na początku kupowałam je w sklepie, ale im częściej były zamawiane, tym intensywniej myślałam o tym, by zlecić ich wykonanie. Czasem potrzebowałam bowiem skrzynek o niestandardowych wymiarach, które trudno mi było znaleźć. Niedawno nawiązałam współpracę z bardzo zdolnym stolarzem. Wykonuje dla mnie drewniane opakowanie ozdobne w dowolnych rozmiarach. Niektóre z nich posiadają przegródki, inne zamykane są specjalną pokrywką. Część ma też ozdobne zamki. Skrzynki wykonane są z naturalnego drewna, są gładkie, idealnie wyszlifowane. To daje mi wiele możliwości zdobniczych. Takie drewniane opakowania czasem lakieruję lub maluje na wybrany przez klienta kolor (choć robię to bardzo rzadko ze względu na naturalne piękno drewna). Zdarza mi się też wypalać w drewnie napisy, np. imiona nowożeńców lub jubilata. Do tak przygotowanych opakowań wkładam ekologiczne wypełnienie i na nim układam prezent.

Sukces drewnianych opakowań ozdobnych nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Miałam nadzieję, że tak właśnie będzie. Są to produkty może nie najtańsze, ale za to trwałe i mogą stanowić wspaniałą pamiątkę. Od klientów wiem, że takie prezenty zapadały w pamięć, budziły zachwyt osób obdarowanych i innych gości. A same opakowania? Nie były wyrzucane, jak to dzieje się z torebkami papierowymi, ale dostawały drugie życie, np. stawały się miejscem do przechowywania biżuterii.