Dwustronny parawan jako praktyczna dekoracja

Przeprowadzka do nowego mieszkania wiązała się z wyborem wielu elementów do poszczególnych pomieszczeń. Chcieliśmy bowiem urządzić swoje nowe lokum według swoich indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Chociaż mieszkanie nie należy do największych, dołożyliśmy wszelkich starań w to, żeby każde pomieszczenie było maksymalnie funkcjonalne. Myślę, że się to nam udało, jednak umożliwiły nam to pewne nietypowe rozwiązania, które ostatecznie okazały się strzałem w dziesiątkę.

Zakup dekoracyjnego parawanu do salonu

parawany dekoracyjne dwustronneNasze mieszkanie składa się z jednego osobnego pokoju, łazienki oraz kuchni połączonej z salonem. W tym pomieszczeniu mamy również swoje biurka, przy których pracujemy. Lubię pracować w zamkniętej przestrzeni, w której nikt mi nie przeszkadza. Jednak nie mogliśmy sobie pozwolić na zakup większego mieszkania, w którym mogłabym jedno z pomieszczeń przerobić na swój gabinet. Postanowiłam więc nieco bardziej kreatywnie podejść do tego tematu. Jako rozwiązanie przyszły mi do głowy parawany dekoracyjne dwustronne, które bardzo mi się podobają. Jednak są one nie tylko ozdobą dla pomieszczenia, ale również pozwalają na oddzielenie części pomieszczenia. Dzięki temu mogę się nieco odciąć od reszty mieszkania podczas pracy. Poza tym taki parawan wygląda rewelacyjnie – wybrałam model z przepiękną grafiką, która od razu przyciąga wzrok. Przydaje się nam on również w innych sytuacjach, na przykład kiedy spodziewamy się gości, a chcemy wysuszyć pranie na suszarce. Niestety najlepsze miejsce do tego celu jest w rogu salonu. Teraz wystarczy, że zasłonimy je parawanem, żeby pranie nie przyciągało uwagi gości. Ten parawan stał się stałym elementem naszego salonu, ponieważ wniósł do niego niepowtarzalny nastrój. Jest to nie tylko bardzo praktyczny przedmiot, ale również ozdoba. Wystarczy wybrać wzór, który pasuje do naszego wnętrza. W moim przypadku był to geometryczny wzór, nieco abstrakcyjny, który rewelacyjnie komponuje się z nowoczesną aranżacją pomieszczenia.

Zanim wybrałam jeden parawan, przejrzałam sporą ofertę. Ze względu na różnorodność wzorów trudno mi się było zdecydować na jeden. Ostatecznie decyzja padła na geometryczny wzór, ponieważ rewelacyjnie pasuje on do naszego salonu, który urządzony jest w nowoczesnym stylu. Jest to więc nie tylko praktyczny element pomieszczenia, ale również jego dekoracja, która momentalnie przyciąga wzrok. Dzięki niemu mogę pracować w takich warunkach, które są dla mnie najbardziej komfortowe, a przy tym mogę popatrzeć na ciekawy motyw.