Gdzie znajdę ukraińca do pracy przy wycince?

Prowadzę własną firmę, która zajmuje się wycinką drzew i innej roślinności na zlecenie klientów. Nie ukrywam, że jest to ciężka, fizyczna praca. Staram się to wynagrodzić moim pracownikom poprzez wysokie wynagrodzenie, ale i tak większość z nich szybko odchodzi, jak tylko znajdzie sobie lżejszą pracę. Zastanawiałem się wraz z moim kumplem jak można zdobyć pracownika na dłużej, żebym nie musiał co chwila prowadzić rekrutacji. Kolega polecił mi zatrudnienie pracowników z Ukrainy, ponieważ są oni przygotowani do ciężkiej pracy w naszym kraju.

Znalazłem Ukraińców do pracy przy wycince drzew

jak znaleźć ukraińca do pracy przy wycinceUznałem, że jest to całkiem ciekawy pomysł. Takie osoby rzeczywiście są przygotowane do ciężkiej pracy fizycznej, a przy tym jak już załapią jakąś pracę to nie chcą z niej zbyt szybko rezygnować, ponieważ chcą sporo zarobić i dopiero po czasie wrócić do siebie do kraju. Zastanawiałem się tylko jak znaleźć ukraińca do pracy przy wycince. Zależało mi bowiem na tym, aby zatrudnić go legalnie. Kolega polecił mi, że w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystać z międzynarodowej agencji pracy tymczasowej. Polecił mi nawet jedną z agencji w naszym mieście. Powiedział, że jest ona uczciwa i rzetelna, a także zrzesza duże grono Ukraińców do pracy. Dowiedziałem się od niego, że skorzystanie z takiej agencji do pracy przy wycince, ma wiele zalet. Przede wszystkim to agencja jest formalnym pracodawcą Ukraińców. To oni muszą zadbać o to, aby osoby z nimi współpracujące posiadały odpowiednie dokumenty takie jak wiza pracownicza czy pozwolenie na pracę. To również agencja dba o to, żeby wykupić Ukraińcom ubezpieczenie i na czas wypłacić im pensje. Łatwo jest tam znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy, ponieważ agencja wysyłam nam CV tylko osób, które posiadają odpowiednie kwalifikacje, zgodne z tym, co zgłosimy agencji przy podpisywaniu z nią umowy współpracy. Zachęcony takimi informacjami, zdecydowałem się podjąć współpracę z poleconą przez niego agencją pracy tymczasowej. Jak się już wkrótce okazało, to był bardzo dobry wybór.

Korzystając z usług tej agencji pracy szybko udało mi się znaleźć ukraińców do pracy przy wycince drzew. Dzięki podpisaniu umowy współpracy z agencją pracy tymczasowej udało mi się zaoszczędzić sporo pieniędzy, a przy tym znalazłem ekipę, która pracuje ze mną już długo i nie zamierza zwalniać się z dnia na dzień. Jestem bardzo zadowolony z tak pracujących Ukraińców. Kolejną zaletą zatrudniania ukraińców do pracy przy wycince jest to, że posiadają oni odpowiednie kwalifikacje, których często brakuje naszym rodakom.