Izolacje natryskowe pianką PUR

Posiadając w domach ogrzewanie konwekcyjne musimy liczyć się z tym, że nasz dom może wytracać sporo ciepła. Można jednak temu zapobiegać jeśli zdecydujemy się na ocieplenie budynku. Do tej pory ocieplano domy z użyciem styropianu. Nie wyobrażono sobie by można było ocieplić dom innym materiałem. Dziś jest już z tym jednak inaczej. Mamy dostęp do niezwykle ciekawych technik ocieplania domów, które pozwalają na stworzenie bardzo szybko izolacji termicznej. 

Izolacja termiczna z pianki PUR 

szybkie docieplenia poddaszy w mazowieckimStyropian na ściany nakłada się przy metodzie lekkiej mokrej. Proces ocieplania opiera się tutaj o korzystanie ze specjalnego kleju, którego nakładanie może być kłopotliwe. Pragnąc szybko i skutecznie ocieplić swój dom warto pomyśleć o zastosowaniu termoizolacji z użyciem pianki poliuretanowej. Szczególnie często z użyciem tego materiału wykonuje się szybkie docieplenia poddaszy w Mazowieckim można zaś łatwo znaleźć firmy, które się tym zajmują. Do ocieplania poddaszy można zastosować albo piankę otwarto albo zamkniętokomórkową. Ta druga przejawia lepsze właściwości w zatrzymywaniu ciepła. Charakteryzują ją niski współczynnik przepuszczania ciepła. Natomiast w przypadku pianki otwartokomórkowej ten współczynnik jest nieco gorszy ale za to taka pianka pozwala na przepuszczanie pary wodnej oraz innych gazów. Umożliwia jej to specjalna porowata struktura, która dodatkowo zapobiega powstawaniu pleśni w pomieszczeniach. Pianka poliuretanowa to materiał, który świetnie przywiera do najróżniejszych materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie by ten materiał zastosować do ocieplania budynków murowanych czy też drewnianych. Ostatnimi czasy bardzo popularną praktyką jest również stosowanie pianki poliuretanowej w domach szkieletowych. Pianka PUR z racji wysokiego stopnia adhezji może być użyta nawet na sidingu czy innych materiałach sztucznych. Warto też wspomnieć o tym, że pianka PUR jest materiałem niepalnym. W związku z tym bez najmniejszych obaw zastosować ją możemy w miejscach gdzie mogłoby zachodzić chociażby minimalne ryzyko występowania pożarów. 

Na ten moment w naszym kraju z łatwością znaleźć można polecane firmy, które każdego dnia zajmują się tworzeniem termoizolacji z użyciem pianki PUR. Warto zauważyć, że piankę poliuretanową nakłada się bardzo szybko. Na poddaszu o dość dużej powierzchni można stworzyć efektywną termoizolację już po kilku godzinach. Z efektów z pewnością będziemy zadowoleni. Skuteczność pianki odczujemy przede wszystkim przy okazji ponoszenia kosztów za energię cieplną.