Jak usunąłem graffiti ze ścian domu?

Posiadam piękny dom z murowaną elewacją. Elewację taką zostawiłem w oryginale, bo tak ten dom kupiłem. Nie chciałem niczego w tej elewacji zmieniać, bo stwierdziłem, że wygląda ona naprawdę ładnie. Może to i dobrze, że niczego nie zmieniałem bo pewnego pięknego dnia mój syn oznajmił mi, że będzie malował graffiti. Jako, że jestem w miarę młody to od razu wiedziałem co to oznacza. Wolałem jednak, żeby syn ćwiczył graffiti na naszym domu niż miałby to robić gdzieś na elewacjach innych budynków.

Do usunięcia bazgrołów wynająłem firmę

usuwanie graffiti w ŁodziPo dwóch tygodniach ćwiczeń mojego syna ściany domu nie wyglądały już tak pięknie jak wtedy, kiedy go kupowałem. Tak szybko jak zaczęło się malowanie graffiti tak szybko się skończyło. Syn szybko się tym znudził, więc chciałem mu uświadomić jak ciężko usuwa się takie malowidła. Postawiłem więc warunek, że nie będzie dostawał kieszonkowego dopóki po sobie nie posprząta. Jednocześnie pozwoliłem mu kupić wszystko co było potrzebne do zmycia tych bazgrołów ze ściany. Po kilku dniach czyszczenia syn się poddał, a ja też nie miałem za bardzo pomysłu na to jak usunąć te malowidła ze ścian. Znalazłem więc firmę, która oferowała usuwanie graffiti w Łodzi i zadzwoniłem dogadać szczegóły. Po kilku dniach przed domem pojawiła się profesjonalna ekipa z odpowiednim sprzętem i narzędziami. Specjalna chemia i myjki ciśnieniowe o naprawdę dużej mocy zrobiły swoje. Ściany mojego domu wyglądały lepiej niż na początku. Usunięcie graffiti nie kosztowało mnie zbyt dużo, bo to po prostu nic innego jak czyszczenie elewacji. Mój syn przy tej okazji zrozumiał, że malowanie graffiti może jest fajne, ale posprzątanie po sobie już nie do końca. Teraz sobie tak myślę, że gdyby mieć takie myjki i takie środki czyszczące to można by się z tym uporać samemu. Z drugiej strony jednak chyba lepiej zrobią to ludzie, którzy zajmują się tym zawodowo. Usuwanie takiego graffiti płaci się od metra kwadratowego, ale im mniejsza powierzchnia tym większa cena za metr. Wiadomo, że im większa powierzchnia tym cena łączna będzie większa, więc przy większych ścianach można ceny negocjować.

Nie byłem zbytnio zadowolony, kiedy mój syn pomalował ściany naszego domu farbami w sprayu. Lepiej jednak, że malowania graffiti uczył się na swoim podwórku. Myślę, że o wiele gorzej byłoby, gdyby malował jakiś budynek na mieście. Na szczęście usuwaniem graffiti zajmują się firmy specjalizujące się w czyszczeniu elewacji. Ceny takich usług są do zniesienia, więc na przyszłość będę już wiedział, że można po prostu zamówić takie czyszczenie elewacji, kiedy będzie brudna.