Jaką kartę gamingową wybrać?

Obecne gry są w stanie zagwarantować nam naprawdę niesamowitą rozgrywkę, ale też w zamian niestety wymagają dosyć drogiego i dobrego sprzętu. Z takiego założenia wychodziłem jeszcze do niedawna, zanim zrozumiałem, że nie muszę wydawać równowartości trzech wypłat, aby móc cieszyć się rozgrywką na najwyższym poziomie.

Karty graficzne do gier

karta graficzna gtx 1070Odkąd powróciłem do grania w gry na komputerze z zazdrością spoglądałem na profesjonalnych graczy, którzy posiadali niesłychanie drogie komputery, ale co za tym szło, również najlepszej jakości. Bardzo chciałem mieć taki sprzęt, ale wiedziałem też, że nie mogę sobie obecnie na niego pozwolić. Zacząłem więc odkładać pieniądze, ale też postanowiłem nieco bardziej zanurzyć się w świat komputerów, aby w przyszłości, kiedy uzbieram już odpowiednią ilość pieniędzy, wiedzieć co tak naprawdę kupuję i zwyczajnie nie wydawać kasy w błoto. Dziś jestem sobie niesłychanie wdzięczny za to, że jednak zacząłem czytać o tym jak składać komputery ponieważ prawdopodobnie bez tej wiedzy dalej zbierałbym pieniądze na niesamowicie drogi komputer, który jak się okazało w ogóle nie jest mi potrzebny. Dowiedziałem się bowiem, że wystarczy po prostu wymienić kilka podzespołów w starym komputerze, aby móc cieszyć się dobrym komputerem gamingowym. Karta graficzna gtx 1070 była chyba najbardziej polecaną kartą, jaką znalazłem. Każdy na forach internetowych chwalił jakość gry oraz fakt, że komputer nie nagrzewa się, ani też nie zaczyna podejrzanie głośno chodzić. Karta była chwalona nie tylko jednak za wydajność w nowych grach i rewelacyjne chłodzenie oparte na najnowszych rozwiązaniach. Wiele osób wspominało o tym, że dopiero ta karta pozwoliła im cieszyć się wirtualną rzeczywistością, miała najmniejsze opóźnienia oraz była kompatybilna z większością gogli VR. Biorąc zatem pod uwagę zaawansowanie tej technologii oraz wymagania sprzętowe już sam fakt, że karta była w stanie sobie poradzić z VR bez problemu, decydował o jej rewelacyjnej jakości. Po przeczytaniu chyba wszystkiego, co dało się przeczytać na temat tej karty graficznej, oraz po obejrzeniu mnóstwa filmików na których ludzie przeprowadzali testy grając w gry, wiedziałem, że na pewno ją zakupię.

Oprócz karty musiałem jedynie dokupić pamięć ram i nowy procesor. W porównaniu do ceny komputera na który zbierałem pieniądze, za wszystko zapłaciłem w zasadzie śmieszne pieniądze i niemalże czterokrotnie mniej, niż chciałem początkowo wydawać na sprzęt. Wszystko co obejrzałem i przeczytałem okazało się prawdą ponieważ gry na moim połowicznie nowym komputerze działają dokładnie tak, jak o tym marzyłem.