Jaką naczepę wybrać?

Każdy dział przemysłu jest uzależniony w mniejszym lub większym stopniu od transportu. Bez możliwości transportowania materiałów potrzebnych do wytwarzania określonych rzeczy z miejsca na miejsce prowadzenie produkcji byłoby bardzo trudne. Bez transportu nie istniałby również handel. Najpopularniejszym rodzajem transportu jest transport lądowy z wykorzystaniem ciężarówek. Z roku na rok rozwijająca się technologia sprawia, że ciężarówki są coraz oszczędniejsze, posiadają wydajniejsze silniki oraz są bezpieczniejsze, innowacje przechodzą nie tylko same ciągniki, ale też naczepy.

Naczepy wykonane z aluminium

nowa naczepa aluminiowa z klapąAnalizując wzór fizyczny na przyspieszenie, bardzo szybko dochodzimy do wniosku, że im większa masa pojazdu tym potrzeba więcej energii poświęcić na to, aby rozpędzić samochód do danej prędkości, a co za tym idzie, zużyjemy więcej paliwa, co wygeneruje większe koszty końcowe. Obniżenie masy własnej pojazdu sprzyja oszczędnościom w tym zakresie, nowa naczepa aluminiowa z klapą świetnie odnajduje się w tym kontekście. Jest ona wykonana w całości z różnego stopu aluminium w formie płyt aluminiowych. Jedynymi elementami, które są z innego tworzywa to oczywiście felgi, które wykonane są ze stali oraz osie, na których koła są zamontowane. Tego typu naczepy posiadają zazwyczaj od dwóch do trzech osi, na których usadowione są podwójne koła wyposażone w hamulce bębnowe lub tarczowe. Tak duża ilość punktów hamowania ma bardzo pozytywny wpływ na poziom bezpieczeństwa całego zespołu pojazdów, jakim jest naczepa i tak zwany ciągnik, rodzaj użytego układu hamulcowego zależny jest od konkretnego modelu. Cała paka wykonana jest z aluminiowych paneli pokrytych lakierem, który zapobiega utlenianiu się metalu i pojawianiu się korozji. Użyte aluminium do wykonania tego elementu posiada bardzo duży współczynnik odporności na uszkodzenia mechaniczne, co pozwala na uzyskanie dość długiej żywotności całej konstrukcji. Naczepa jest wyposażona w dwie stopki samopoziomujące, pozwalające na odpięcie naczepy od ciągnika i ustawienie jej nawet na nierównym podłożu.

Tego typu naczepy zyskały dużą popularność ze względu na to, że mają liczne zalety. Zestawiając ze sobą kwotę, jaką musimy przeznaczyć na zakup naczepy wykonanej z aluminium razem z jakością jej wykonania, możemy zauważyć, że stosunek jest jak najbardziej dla nas korzystny. Obecnie na rynku europejskim jest co najmniej kilku dystrybutorów oferujących nam tego rodzaju naczepy o różnych rozmiarach, więc nie ma żadnego problemu z dostępnością do tego produktu.