Jogurt, że palce lizać

Wiele osób zrezygnowało już z klasycznych śniadań opartych na pieczywie i maśle na rzecz zdrowszych rozwiązań. Jednym z nich może być jogurt, który w godzinach porannych może dostarczyć odpowiednich składników odżywczych i zapobiec uczuciu głodu przez kilka godzin. Czy jednak powinno się kupować gotowe jogurty w supermarketach? W dobie szerokiej dostępności ogromnej liczby produktów i składników, dużo lepszym pomysłem będzie zrobienie takiego jogurtu samemu. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni przepis, kupić kilka niezbędnych składników i we własnym zakresie można zrobić pyszny jogurt, który z miejsca ma szanse stać się idealnym wyborem śniadaniowym.

Bez cukru, choć słodko

jogurt domowy bez cukruCzy skomponowanie jogurtu bez dodatku cukru ma w ogóle racje bytu? Oczywiście, że tak. W naturze występują przecież naturalnie słodkie owoce i to właśnie na nich powinien skupić się każdy, kto tylko chce wyeliminować sztuczne substancje słodzące. Co w takim razie będzie absolutnie niezbędne, jeśli chce się rozpocząć przygodę z własnoręcznie robionymi jogurtami? Przede wszystkim blender, który i tak jest na wyposażeniu większości nowoczesnych kuchni. Jeśli jednak go nie ma, to można ten problem oczywiście obejść – wszystko się da, jeśli ma się wystarczająco chęci. Jak zatem przygotować jogurt domowy bez cukru? Zakupy należy zacząć od kupienia swoich ulubionych owoców, lecz dobrze jest mieć świadomość, które owoce wchodzą ze sobą w dobrą interakcję, nie wolno też zapominać, że bazą będzie jogurt naturalny, który również może nie pasować do wszystkich owoców. Najlepiej zacząć od sprawdzonych typów, czyli jabłek, gruszek, bananów i truskawek. Te owoce to zawsze doskonały wybór do jogurtu i nie ma możliwości, aby nie stworzyć z ich pomocą przepysznej kompozycji. Ostatnią pozycją na liście zakupowej jest wspomniany już jogurt naturalny i to on będzie głównym składnikiem. Po powrocie do domu owoce należy gotować przez kilka minut, aby je nieco zmiękczyć. Teraz trzeba chwilę odczekać, aż ostygną. Zimne owoce wrzuca się do szklanki jogurtu naturalnego i miksujemy. W przypadku braku blendera, można pokroić owoce w bardzo drobną kostkę.

Tak przygotowany jogurt będzie świetną opcją śniadaniową. Nie trzeba jeść w domu, nic nie stoi na przeszkodzie, aby przelać jogurt do odpowiedniego pojemnika i wziąć ze sobą do pracy lub szkoły. Domowy jogurt to również idealna przekąska między posiłkami, świetny sposób na zaspokojenie drobnego głodu. Taki jogurt to fantastyczne źródło witamin i niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym początek każdego dnia będzie dużo przyjemniejszy niż dotychczas.