Kaloryczny i tani ekogroszek

Branża grzewcza w ciągu ostatnich kilkunastu lat bardzo się zmieniła. Stale powstają najróżniejsze urządzenia grzewcze, które można zastosować w swoim domu. Warto jednak zwrócić uwagę też na to, że ciągle pojawiają się też najróżniejsze materiały opałowe, których do niedawna jeszcze w sprzedaży nie było. Takim materiałem opałowym jest chociażby ekogroszek. Od jakiegoś czas popularność tego materiału opałowego stale rośnie. Wynika to z dwóch kwestii. Po pierwsze z wydajności a po drugie z ceny za tonę tego produktu.

Wydajny ekogroszek z Polski

wysokoenergetyczny ekogroszek karlikKupno materiałów opałowych to bez wątpienia bardzo duży wydatek. W szczególności jest to problem wówczas gdy mamy do ogrzania bardzo dużą nieruchomość. Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszy się o zastępowaniu tradycyjnych materiałów opałowych materiałami, które w sprzedaży pojawiły się dopiero nie tak dawno temu. Przykładem jednego z nich jest chociażby wysokoenergetyczny ekogroszek Karlik. Produkt ten swoją bardzo dużą kaloryczność zawdzięcza przede wszystkim temu z czego on powstał. Mianowicie ekogroszek jest produktem pochodzącym od węgla. Jednak nie jest to czysty, zwykły węgiel. Przy produkcji ekogroszku węgiel jest poddawany odsiarczaniu dzięki temu można znacznie zmniejszyć ilość spalin emitowanych do atmosfery. W materiałach opałowych to właśnie przez siarkę w dużym stopniu dochodzi do generowania spalin. Ekogroszek wyróżnia się kalorycznością na poziomie zbliżonym do węgla z którego powstał. Mianowicie wynosi ona często aż 24 MJ/kg. Jest to więc bardzo dobry wynik, którym może poszczycić się wielu producentów ekogroszku w Polsce. Jeśli chcemy to można obecnie zakupić ekogroszek również w wersjach workowanych. Jest to forma bardzo wygodna w użyciu. Ekogroszek jest materiałem opałowym bardzo drobnym. Jego kaloryczność wynosi najczęściej od 5 do 25 milimetrów. W związku z tym dawniej spalanie takiego materiału było problemem. Z biegiem czasu jednak zaczęto wytwarzać takie kotły grzewcze, które są przystosowane do spalania materiałów opałowych o tak drobnej granulacji.

Ogólnie rzecz biorąc ekogroszek jest produktem, na którym zdecydowanie warto by było się skupić jeśli chcemy ogrzewać nasz dom tanio i efektywnie. Za cenę jednej tony węgla bylibyśmy w stanie obecnie z łatwością zakupić aż dwie tony ekogroszku. Już sam ten fakt powinien dać do myślenia każdemu kto chce stosować corocznie węgiel. Najlepszym miejscem, w którym zakupić możemy ekogroszek jest oczywiście skład materiałów opałowych. Jednak często ten produkt w wersji workowanej dostępny jest także w marketach.