Kiedy należy przygotować wykop na szambo betonowe?

Kiedy decydujemy się na montaż szamba betonowego, to sam wykup powinniśmy przygotować w dniu montażu. Najlepiej kiedy przygotujemy wykop tuż przed samym dostarczeniem zbiornika na miejsce. Pozwoli to nam zminimalizować ryzyko, aby na dnie wykopu zebrała się woda. Dodatkowo dużo zależy od tego, czy na dnie występują wody gruntowe i czy będzie dochodziło do podtopień. Jeżeli przygotujemy dzień wcześniej wykop, a będzie padał deszcz to mamy pewność że będą problemy z umieszczeniem zbiornika.

Jak głęboko umieścić szambo w ziemi?

szambo betonowe - WarszawaJeśli chodzi o zagłębienie szamba betonowego to praktycznie nie ma ograniczeń. Jednak producenci mają już odpowiednie wymiary głębokości, na jakich powinien zostać umieszczony zbiornik na szambo betonowe – Warszawa to miasto, w którym znajdziemy wielu solidnych producentów zbiorników na szambo, które wykonane są z wysokiej jakości stali oraz betonu. Dobre zbiorniki nadają się nawet do zagłębiania w grunt, ale przy nasypie ziemi powyżej 70 cm i będziemy musieli już dodatkowo zakupić wzmocnioną płytę wierzchnią. Każdy producent zbiorników na szambo informuje swoich klientów, że produkty są wykonane z wysokiej klasy materiałów, dzięki czemu są wytrzymałe oraz szczelne. Zbiorniki na szambo, a także wodę deszczową lub gnojowicę muszą być wykonane z dobrego betonu i z odpowiedniego zbrojenia. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi substancja zamykająca pory w betonie, która widoczna jest na zbiorniku w postaci charakterystycznego czarnego koloru. Czy potrzebna jest podsypka w wykopie na szambo? Oczywiście zawsze, gdy wykonujemy wykop na szambo to później należy całe jedno wyrównać i wykonać odpowiednią podsypkę. Najczęściej stosuje się podsypkę o grubości 10 cm, aby zapewniło to ułożenie zbiornika w wykopie w jak najbardziej stabilnym położeniu. Jeżeli zbiornik ma być umieszczony w miejscu gdzie będzie naciskany od góry na przykład w drodze wewnętrznej albo też na parkingu to zamiast piasku do podsypki stosuje się specjalny cementy wymieszane z piachem.

Kiedy warto wybrać szambo jednokomorowe? Szamba jednokomorowe wybierane są najczęściej na działkach, które mają bardzo małą powierzchnię. Natomiast w przypadku gdy mamy do swojej dyspozycji bardzo dużą działkę i można tam wykonać rozprowadzenie dużej instalacji zbiornika na szambo to możemy tam stworzyć również oczyszczalnie ścieków i wtedy najlepiej jest wybrać zbiornik dwukomorowy albo trzykomorowy. Najlepiej w tym temacie doradzić fachowców, którzy produkują i montują zbiorniki na szambo, szybko i profesjonalnie.