Konopne produkty lecznicze

W naszym klimacie rośnie ciągle bardzo dużo takich roślin, których składu dokładnie nie znamy. Jednak licznie prowadzone są badania mające na celu potwierdzenie wpływu różnych roślin na nasze zdrowie. Jedną z roślin na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę są konopie. Nie chodzi tutaj jedynie o konopie indyjskie. Ostatnimi czasy bardzo dużą popularnością cieszą się szczególnie konopie przemysłowe. Posiadają one niezwykłe właściwości prozdrowotne. 

Najlepsze produkty z konopii 

prozdrowotny susz cbdMówiąc o konopiach, starsze osoby mogą łatwo skojarzyć że niegdyś rośliny te bardzo często były w Polsce uprawiane. Wykorzystywane były zarówno do celów kulinarnych jak również leczniczych. Niekiedy nawet sądzono, że rośliny te są panaceum na wszelkie choroby. Od jakiegoś czasu popularność konopii siewnych zaczęła gwałtownie spadać. Duża jest w tym wina tego, że chciano w Polsce zalegalizować konopie indyjskie i teraz wiele osób po prostu myli te dwa gatunki. Przez to czasami spotkać się możemy z tym, że konopie siewne są mylnie uznawane za alkohol. Na dzień dzisiejszy jednak prowadzi się badania, które mają na celu udowodnić wpływ konopii przemysłowych (siewnych) na nasze zdrowie. Okazuje się, że prozdrowotny susz CBD jest w stanie w dużym stopniu wpływać na leczenie chorób układu nerwowego. Co ciekawe w składzie produktów konopnych znaleźć można takie składniki, które mogą w dużym stopniu wpływać na zniwelowanie ryzyka zachorowania na schorzenia takie jak stwardnienie rozsiane czy też stwardnienie zanikowe boczne. Od dłuższego czasu jest tak, że produkty konopne stosuje się również w przypadku hamowania rozwoju choroby Parkinsona czy nawet Alzheimera. Obecnie zauważyć też możemy, że produkty wytwarzane z konopii przemysłowych są wykorzystywane w celach czysto zapobiegawczych. W sprzedaży dostępne są obecnie zarówno olejki CBD jak i pasty konopne. Te drugie w zasadzie powstają na bazie owych olejków. Pasty konopne są często wykorzystywane w leczeniu takich problemów jak atopowe zapalenie skóry, z którym zmaga się mnóstwo osób. 

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju produkty konopne zaczynają być coraz bardziej doceniane. Jest to bardzo pozytywne zjawisko ponieważ rośnie świadomość ludzka dotycząca konopii i podkreślane jest to, że nie każda odmiana konopii posiada działanie psychoaktywne. W konopiach indyjskich znaleźć możemy bardzo dużą ilość THC. Natomiast podkreślić należy, że tego związku nie znajdziemy w żadnych produktach wytwarzanych z konopii przemysłowych. W związku z tym możemy z tych produktów korzystać do woli.