Ładna dekoracja światłem

Spotkałem się ze swoim znajomym ostatnio, który powiedział mi, że zaczął właśnie pracę w charakterze osoby technicznej, która odpowiedzialna będzie przede wszystkim za dekorowanie światłem pomieszczeń. Chodziło głównie o pracę przy różnorodnych eventach oraz wszelkiej maści wydarzeniach, które potrzebują tego jak żadne inne. Dekorowanie światłem można porównać do muzyki, gdyż światło tak naprawdę pojawia się w poszczególnych taktach. Ładna dekoracja światłem na pewno robi duże wrażenie.

Ładne dekoracje laserowe i świetlne

dekoracja światłem w WarszawiePrzy tym najczęściej są zainstalowane specjalne pokazy świetlne oraz muzyczne, a całość ze sobą naprawdę dobrze współgra. Dlatego też byłem zaciekawiony tym jak to wszystko wygląda i zacząłem się mojego znajomego o wszystko wypytywać. Tylko po to, aby mieć pewność, że ta branża faktycznie jest bardzo mocna i faktycznie warto jest się czegoś tutaj nauczyć. Znajomy odpowiedział mi na parę prostych pytań na przykład ile można zarobić jako początkujący asystent w takich firmach. Co prawda mój kolega z czasów studiów, który teraz pracował jako technik odpowiedzialny za dekoracje światłem miał już swoje własne samodzielne stanowisko, dzięki któremu mógłby zarabiać naprawdę dużo, ale powiedział mi, że na początku zaczyna się od dość dużej kwoty. Z tego względu, że jest to branża, która wymaga przede wszystkim dużej znajomości urządzeń oraz wszelkiego rodzaju oprogramowania, które będzie wykorzystywane. Po to, aby ucieszyć tłum na widowni. Dekoracja światłem w Warszawie jest tematem bardzo modnym w ostatnich czasach. Zwłaszcza, że teraz rezygnuje się z hucznych i wystrzałowy imprez, na przykład noworocznych, a stawia bardziej na światło oraz na lasery. To pokazuje tylko jak faktycznie ta branża się mocno rozwija i jak teraz zaczną się tego uczyć. To na pewno z czasem czyli na przykład po kilku miesiącach będę mógł powiedzieć, że dobrze znam się na tym wszystkim i na pewno zasługuje na większe stanowisko. Dekoracje światłem uważam, że dają sobie radę.

Zwłaszcza w przypadku dużych wydarzeń. Znajomy zaczął mi opowiadać różne historie o wydarzeniach w których brał udział i powiedział mi także, jak to wszystko dokładnie wygląda. Najczęściej firmy odpowiedzialne za dekoracje stawiają się dzień wcześniej przed realizacją, a w przypadku tych największych nawet kilka dni wcześniej, aby wszystko dokładnie zamontować. Najczęściej w ten sam dzień rano odbywają się jeszcze ostateczne próby tak, aby zgrać ze sobą bardzo dobrze muzykę oraz światło które gra tutaj kluczową rolę.