Metodologia Agile i Scrum

Mój znajomy ze studiów zadzwonił dzisiaj do mnie i powiedział, czy nie chciałbym się z nim spotkać, gdyż ma dla mnie bardzo ciekawą ofertę pracy. Powiedziałem mu, że dlaczego nie i tak właśnie siedzieliśmy w jednej knajpie w mieście i rozmawialiśmy o dawnych czasach. Wplatał bardzo często coś o Agile oraz o Scrum więc już wiedziałem, że praca, którą mi zaproponuje na pewno będzie ściśle dotyczyła właśnie tych tematów.

Agile i Scrum w firmach

podstawowa metodologia agile scrumNa pewno jeśli chodzi o to byłem zainteresowany. Tematyka Agile nie była mi obca, gdyż w mojej poprzedniej firmie faktycznie przeszedłem małe szkolenie wprowadzające do tej metodyki, więc teraz wiedziałem na pewno o wiele więcej niż kiedyś. Może te dlatego ten znajomy mnie zaprosił na spotkanie, gdyż widział we mnie potencjał i na pewno wiedział, że będę sobie radził każdego dnia w pracy przy projektach. Różnorodność projektów oraz bardzo duża samodzielność w działaniu – taką dostałem od niego propozycję. Powiedziałem, że podstawowa metodologia agile scrum jest wymagana i na pewno będę musiał się tego nauczyć. Przytaknął mi, a ja wiedziałem, że już pewnie jestem zapisany na szkolenie, gdyż znajomy pewnie wiedział, że się zgodzę dla niego pracować. Biorąc pod uwagę to, że kiedyś już się tego tematu uczyłem faktycznie mogłem o wiele prościej przyswoić sobie wiedzę. Jeśli zastanawiacie się nad tym jak w ogóle wygląda podstawowa metodologia agile scrum to faktycznie jeden artykuł tutaj nie starczy, aby wam to wszystko wytłumaczyć. Potrzebna będzie ich cała seria, abyście faktycznie mogli przyjąć te rzeczy na poważnie i co najważniejsze nauczyć się ich wykorzystywać w praktyce. Zawsze powinno się wybierać jak najlepsze szkolenia. Takie, które na pewno dadzą wam dobry start. Kiedyś wydawało się, że metodologia agile scrum jest raczej przeznaczona dla osób technicznych, które pracują w branży dajmy na to informatycznej. Znajomy mi jednak powiedział, że nie będę miał z tym nic wspólnego. Jest to bardzo innowacyjny projekt, dlatego firma poszukuje osób, które potrafią myśleć nieszablonowo.

Wiedziałem, że nadam się do tej pracy idealnie i faktycznie będę mógł z powodzeniem realizować każde zamówienie, jakie się przytrafi. Podsumowując to wszystko mogę wam powiedzieć już teraz, że podstawowa metodologia agile scrum uważam za ciekawe doświadczenie życiowe. Tym bardziej, że wiele osób teraz poszukuje takich specjalistów radzących sobie ze Scrum. Jeśli więc nie w tej firmie to na pewno w innej odniosę sukces realizując się przy Scrum.