Mikołajki idealne na lato

 

Wyjazd na konferencję tym razem postanowiłem połączyć z rodzinnymi wakacjami. Po dwóch dniach wykładów byłem już w stu procentach wolny, a szkoda było nie wykorzystać pobytu na Mazurach. Oczywiście, po zakończeniu konferencji trzeba się było przenieść do innego pokoju, ale w końcu nie jeden jest hotel w mikołajkach, a dużo więcej. Dlatego szybka przeprowadzka jak najbardziej wchodziła w grę. I nie było z tym wielkich problemów.

Baza hotelowa w Mikołajkach na plus

hotel w mikołajkachW kwestii bazy noclegowej Mikołajkom trudno cokolwiek zarzucić. Już konferencja to potwierdziła. Pokoje plus sale konferencyjne, a do tego restauracja na miejscu. Wszystko to sprawia, że to znakomite miejsce właśnie na takie spotkania. Po przeniesieniu się do innego hotelu także nie było powodów do narzekania. Warunki na plus, winda, która z pewnością ułatwiała wyjścia z dzieckiem, restauracja, czyli możliwość zamówienia na przykład śniadania. To wszystko było na miejscu. Zresztą, hotele w Mikołajkach mają inny niezaprzeczalny atut – położenie. W wielu przypadkach piękny widok na jezioro albo las sprawia, że pobyt oceniasz naprawdę bardzo pozytywnie. Poza tym blisko jest do atrakcji, choćby tych wodnych. Dla wielu najważniejszym aspektem podczas wyboru miejsca noclegowego jest parking. Nie ma się co dziwić. Możliwość zatrzymania samochodu na miejscu to wygoda. Po pierwsze, nie trzeba szukać parkingu w okolicy.  Po drugie, przeniesienie bagażu jest zdecydowanie łatwiejsze, kiedy auto stoi tuż przy hotelu. A propos bagażu, winda to dziś w zasadzie standard w nowoczesnych hotelach i zawsze staramy się wybierać właśnie obiekty z takimi udogodnieniami. Jeśli chodzi o hotel w mikołajkach, to było podobnie. Tyle w kwestii zakwaterowania. Najważniejsze jednak były atrakcje, których na Mazurach, w tym także w Mikołajkach, nie brakuje. Najbardziej popularne to oczywiście jezioro, w końcu ta część Polski kojarzy się głównie z żeglowaniem. Nie jesteśmy żeglarzami, ale rundę łódką i tak zaliczyliśmy. Poza tym spacery, rowery, plaża i place zabaw. Te ostatnie także przy naszym hotelu.

Mikołajki z pewnością nie będą kojarzyć mi się z nudą. Najpierw konferencja, potem rodzinny urlop. Zajęć i atrakcji było więc naprawdę sporo. Mazury to nie tylko woda i jeziora, ale również lasy, po których można spacerować czy jeździć na rowerach. Także odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody jest czymś, dla czego warto było dłużej zostać w Mikołajkach. Tym bardziej że baza hotelowa naprawdę jest dużym atutem tego miejsca.