Najnowocześniejszy system monitorowania

Monitoring o wysokich rozdzielczościach nie był wcale żadną nowością, i używano go na wielu różnych obiektach, w dziesiątkach konfiguracji. Jednak na większości tego rodzaju obiektów nie musiał być on rozbudowany do tego stopnia, co w miejscach objętych obowiązkowym podwyższonym stopniem bezpieczeństwa, takich jak nasza jednostka. Podczas gdy zwykle stosowano tylko podstawowy układ systemu, z jednym rejestratorem i kilkoma kamerami, nam potrzeba było naprawdę rozbudowanej, nowoczesnej infrastruktury.

Najnowocześniejszy monitoring wizyjny

najlepszy monitoring cctvPrzede wszystkim, do miejsc o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa potrzebne były najnowocześniejsze, najbardziej zaawansowane urządzenia, by móc spełnić wszystkie odgórne wymagania. Tylko najlepszy monitoring cctv dostępny na rynku mógł owe wymagania spełnić. Większość kamer obrotowych, jakie zostały zainstalowane na terenie jednostki, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, była wyposażona w nowoczesne podzespoły, spośród których najbardziej podstawowym był tryb nocny i wysokiej jakości lampa ultrafioletowa, podobna do egzemplarzy używanych w noktowizorach. Pozwalały one na doskonałą widoczność kamery, nawet w nocy i w warunkach całkowitego braku oświetlenia. Jednak był to tylko jeden z najbardziej podstawowych dodatków do kamer. W najbardziej wrażliwych miejscach, kamery miały wgrany system rozpoznawania twarzy, stosowany powszechnie jako zabezpieczenie w komputerach i telefonach. Wysoka jakość obrazu pozwalała na znaczne powiększenie wydajności i skuteczności tego systemu, zwłaszcza w połączeniu z urządzeniami kontroli dostępu. Tryb automatyczny kamer był sprzężony z owym rozpoznawaniem twarzy, pozwalając na całkowicie zdalną obserwację osoby, próbującej dostać się w zastrzeżone miejsca, bez konieczności ingerencji operatora monitoringu. Przy zastosowaniu nowoczesnego trybu nocnego i rozjaśniania obrazu, pozwalało to również na niemal całkowitą automatyzację monitorowania obiektu, odciążając operatora od ciągłej konieczności obserwacji terenu.

Tego rodzaju monitoring wymagał ogromnych ilości zasobów systemowych i potrzebował urządzeń pamięci masowej o najwyższych pojemnościach, ale jednocześnie posiadających własne zabezpieczenia, głównie na wypadek awarii czy nagłej przerwy w dostawie prądu. Dyski rejestratorów połączone były w matrycę, która zapobiegała jakiejkolwiek utracie danych w razie awarii, a każdy dysk posiadał własne zasilanie, automatycznie zapisując ostatnie dane przy wykryciu braku zewnętrznego źródła prądu.