Nowe meble do ogrodu

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią co raz cieplejsze dni. Jest to czas kiedy możemy sobie na spokojnie pojechać na działkę i cieszyć wypoczynkiem na świeżym powietrzu. Nie da się ukryć, że najpierw jednak musimy ogarnąć teren po zimie, czyli oczyścić go z liści, a także przekopać ogródek i posadzić nowe rośliny. Nie da się ukryć, że po takiej pracy będziemy się cieszyć odpoczynkiem na słoneczku na naszych krzesłach ogrodowych i przy stoliczku z zimną lemoniadą. Przynajmniej taki mieliśmy plan dopóki nie pojechaliśmy na działkę. 

Skradzione stoły i krzesła

meble ogrodoweJak przyjechaliśmy na działkę wszystko wyglądało tak jak powinno. Co prawda cały trawnik był w liściach, ale tego się spodziewaliśmy. Niestety z tyłu domku nie było już tak kolorowo. Okazało się, że ktoś nam się włamał do schowka i ukradł meble ogrodowe. Powiem szczerze, że bardzo mnie to zdziwiło, ponieważ meble nie były nowe. Prawdopodobnie wytrzymałyby może jeszcze ten sezon i trzeba by było kupić nowe. Niestety przez to, że ktoś nas okradł musieliśmy przyspieszyć działanie i dokonać zakupu mebli ogrodowych już w tym roku. Oczywiście wcześniej zgłosiliśmy sprawę na policję, ale nie oszukujmy się wątpię, żeby osoba, która zabrała nasze meble ogrodowe się znalazła. W związku z tym zamiast zająć się sprzątaniem pojechaliśmy do sklepu ogrodniczo-budowlanego, żeby zakupić nowe meble oraz lepsze zabezpieczania na drzwi do schowka. Teraz jednak nie spodziewam się, żeby ktoś miał nam się wkraść do środka, ponieważ trwa sezon i na działkach jest mnóstwo ludzi, którzy pilnują czy nikt obcy przypadkiem się nie kręci w okolicy. Szybko wybraliśmy krzesła i stolik ogrodowy, żebyśmy mogli na czymś usiąść jak będziemy sprzątać na działce. Później zakupimy cały komplet, ale teraz na szybko musieliśmy brać to co jest. W tym dniu już niestety nie mieliśmy jak posprzątać, więc po powrocie odpaliliśmy tylko grilla i postawiliśmy na odpoczynek na świeżym powietrzu na nowych krzesłach. Szkoda, że tak to wyszło, ale niestety nie jesteśmy w stanie niczego przewidzieć. Na działkach takie kradzieże się zdarzają w okresie kiedy nikt tu praktycznie nie przebywa. 

Tym sposobem przyspieszyliśmy zakup nowych mebli ogrodowych. Tak zapewne byśmy zwlekali jeszcze długo, ponieważ szkoda by nam było wydać pieniędzy. Jak to mówią nie nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Oczywiście uważam, że kradzież jest złą rzeczą i sprawca powinien zostać złapany i ponieść winę. Niestety świat nie działa tak jak byśmy chcieli. Jednak nie na wszystko da się znaleźć rozwiązanie.