Nowoczesna odsłona sufitu w mieszkaniu

Wykończenie mieszkania to nie tylko prace remontowe, polegające na tynkowaniu, malowaniu, montażu posadzek. To także zastosowanie elementów ozdobnych, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, zgodnie z upodobaniami jego właściciela. Obecnie elementem ozdobnym może być także sam sufit i nie chodzi tutaj o zawieszony na nim, przykuwający wzrok żyrandol. Nowoczesne aranżacje sufitów podwieszanych dają nam ogromne pole do popisu i umożliwiają wykorzystanie własnego indywidualnego projektu.

Sufit jako element ozdobny

sufity naciąganeSufit podwieszany to znany od lat, doskonały sposób na wyrównanie istniejącego sufitu i ukrycie w nim koniecznych instalacji. Jednak sufity naciągane to zupełnie nowy wymiar sufitów podwieszanych. Do tej pory wykorzystywane były jedynie w obiektach przemysłowych, jednak obecnie coraz częściej stanowią ciekawy element aranżacji prywatnych przestrzeni w naszych domach i mieszkaniach. Czy sufity naciągane sprawdzą się w każdym pomieszczeniu? Ten rodzaj sufitu niestety nie będzie ładnie wyglądał we wnętrzach, gdzie panują ciągłe przeciągi. Stały, intensywny ruch powietrza może spowodować widoczny ruch materiału na suficie, co nie będzie prezentować się zbyt elegancko. Sufit ten nie jest także polecany do ogromnych przestrzeni, gdzie istnieje ryzyko rozciągania się materiału pod własnym ciężarem, co daje efekt opadającego sufitu. Jednak wszędzie indziej, pod warunkiem starannie wykonanych prac montażowych, sufit ten będzie wyjątkową ozdobą każdego pomieszczenia. Najbardziej popularnymi odsłonami sufitów naciąganych są te na wysoki połysk, które optycznie powiększą każde pomieszczenie. Dodatkowo, zamontowana pod nimi taśma ledowa da niepowtarzalny efekt rozproszonego w pomieszczeniu światła. Sufit napinany wykonany jest z termokurczliwej folii PCV lub z tkaniny poliestrowej. Oba materiały są ognioodporne, zapobiegają pojawianiu się wilgoci, są też łatwe w utrzymaniu w czystości. Ten rodzaj sufitu można w prosty sposób zdementować w razie konieczności wyczyszczenia go, lub też dostępu do zamontowanych wyżej instalacji. Po wykonaniu prac materiał montujemy z powrotem na miejsce.

Za powodzenie prac remontowych z wykorzystaniem tego rodzaju sufitu odpowiada jego umiejętny i staranny montaż. Co prawda producent dopuszcza montaż we własnym zakresie, a każdy zakupiony w tym celu materiał posiada szczegółową instrukcję, krok po kroku. Jednak w mniej sprawnych dłoniach materiał może ulec łatwemu zniszczeniu, ponieważ jest dość delikatny. Warto zatem zainwestować w dobrego fachowca, aby móc cieszyć się nieskazitelnym efektem.