Nowoczesny bezszwowy monitor

Obsługiwany przez nas port lotniczy był jednym z pierwszych jakie wybudowano w kraju, więc obecnie wymagał dość dużego nakładu pracy, by móc być utrzymanym w idealnym stanie, ale również pozostawać nowoczesnym i atrakcyjnym terminalem. Jako że w ostatnich latach ruch powietrzny zwiększył się niemal dwukrotnie, powoli ulepszaliśmy obiekty, nie tylko pod względem nowoczesności, ale również wygody pasażerów i łatwości nawigacji w terminalach.

Bezszwowe monitory o wysokiej rozdzielczości

wysokojakościowe monitory bezszwoweJednym z problemów, na który często narzekali pasażerowie, ale również i załogi samolotów, była dość ograniczona możliwość wyświetlania aktualnie oczekujących i przychodzących lotów. Monitory i tablice wizyjne które stosowaliśmy dotychczas nie były bowiem wysokiej jakości wedle obecnych standardów, a długi czas działania odbił się negatywnie na ich działaniu. Zdecydowaliśmy się więc w pierwszej kolejności zamienić dotychczasowe urządzenia wizyjne na nowoczesne wysokojakościowe monitory bezszwowe, używane nie tylko pojedynczo, ale służące przede wszystkim do tworzenia ścian wizyjnych. Monitory te miały większą przekątną niż przeciętne urządzenia wizyjne, posiadały również o wiele większą rozdzielczość, dzięki czemu mogły wyświetlać o wiele dokładniejszy i czystszy obraz niż starego typu monitory i tablice. Dzięki możliwości połączenia monitorów w duże ekrany, można było znacznie poprawić czytelność wyświetlanych informacji i dowolnie skonfigurować wszystkie parametry. Monitory te były bardzo proste w obsłudze, i na podstawowym poziomie mogły być wykorzystywane niczym zwykłe urządzenia komputerowe, bez konieczności dodatkowego oprogramowania czy przeszkolenia. Użycie firmowego oprogramowania pozwalało jednak znacznie zwiększyć ich możliwości i jeszcze bardziej ułatwić sterowanie wyświetlanym obrazem. Montaż monitorów wymagał umieszczenia ich na rusztowaniu, które służyło jako podstawa ekranów.

Rusztowanie składało się z segmentów, łączonych za pomocą wytrzymałych mocowań, i umożliwiało złożenie ekranu o dowolnie wybranej wielkości, dzięki czemu dopasowanie ich do wielkości pomieszczenia w którym miały być używane było łatwe, i nie zajmowało wiele czasu. Sama instalacja nie była trudniejsza niż podłączenie zwykłego monitora do komputera i niemal od razu można było owe monitory wdrożyć do użytku. Jak przystało na nowoczesne urządzenia o wysokiej jakości, nowe monitory spotkały się z dużą aprobatą pasażerów i pracowników portu lotniczego, znacznie ułatwiając znalezienie właściwego terminala czy sprawdzenie godziny odlotu.