Pianka PUR do ociepleń

Zatrzymywanie ciepła w pomieszczeniach to bardzo ważna kwestia, z którą budowlańcy zmagają się już od bardzo dawna. Jeśli dopuścimy do tego, że nasz dom nie będzie ocieplony to wówczas należy liczyć się z tym, że z budynkiem za jakiś czas zaczną się problemy. Mianowicie oprócz tego, że będzie w nim zimno to może też być tak, że pojawi się wilgoć na ścianach. W związku z tym zdecydowanie nie należy bagatelizować kwestii dotyczącej ocieplania. 

Pianka do ocieplania budynków 

ocieplanie pianką w ŁodziDo ocieplania domów stosować można różnorakie materiały. Do niedawna stosowano do tego celu przede wszystkim styropian. Ten materiał niegdyś był jedynym jaki był dostępny. W związku z tym jeśli chcieliśmy ocieplić budynek to nie mieliśmy zbyt dużego pola manewru. Na ten moment jest jednak znacznie więcej możliwości. W szczególności dużym uznaniem cieszy się pianka poliuretanowa. Przez bardzo długi czas materiał ten nie był w ogóle wykorzystywany w branży budowlanej. Sprawdzał się on przede wszystkim w branży produkcyjnej. Ktoś jednak kiedyś dostrzegł, że pianka poliuretanowa jest materiałem, który świetnie zatrzymuje ciepło. W związku z tym często spotykać się można z tym, że obecnie piankę poliuretanową stosuje się do ocieplania domów. Jeśli chodzi o ocieplanie pianką w Łodzi znaleźć można sprawdzone firmy, które na co dzień zajmują się wykonywaniem izolacji natryskowych. Do nakładania pianki poliuretanowej wykorzystuje się sprzęt zwany agregatem. Dzięki niemu można podnosić ciśnienie w zbiorniku z pianką. W efekcie piana poliuretanowa uwalniana jest pod dużym ciśnieniem i może ona docierać do różnych zakamarków. Piana poliuretanowa zwana jest często pianką PUR. Obecnie występują dwa rodzaje takiej pianki. Pierwszą z nich jest pianka o strukturze zamkniętokomórkowej a drugą analogicznie pianka o strukturze otwartej. Ta pierwsza doskonale zatrzymuje ciepło ale nie przepuszcza pary wodnej. Taką zdolność ma z kolei pianka otwartokomórkowa. Zatrzymuje ona ciepło nieco słabiej ale jednak dzięki przepuszczaniu pary wodnej jest ona bardzo ceniona. 

Na ten moment wiele firm zajmuje się tworzeniem izolacji natryskowych. Takie firmy mają terminy zarezerwowane nawet na kilkanaście miesięcy do przodu. Już nawet po tym wywnioskować możemy, że pianka poliuretanowa jest materiałem, który doskonale się w ocieplaniu sprawdza. Zastosować ten materiał możemy zarówno w budynkach murowanych jak i drewnianych. Coraz częściej spotykać się możemy z tym, że pianka poliuretanowa jest stosowana również w domkach kanadyjskich.