Piękne lustra w drewnianych ramach

Trudno sobie wyobrazić mieszkanie bez jakiegokolwiek lustra. Jest to bardzo praktyczny przedmiot, dzięki któremu możemy się przejrzeć podczas przygotowywania się do wyjścia, poprawić makijaż czy fryzurę, wygodnie się ogolić. Zazwyczaj znajduje się ono w łazience i trudno sobie wyobrazić to pomieszczenie pozbawione lustra. Jednak nie trzeba się wcale ograniczać do tego pomieszczenia. Dobrze dobrane lustro może bowiem być nie tylko całkowicie praktyczne, ale również może stanowić niebanalną ozdobą dla wnętrza, w którym je powiesimy.

Lustro z drewnianą ramą dekoracją salonu

lustro w drewnianej ramieLustro nie tylko pozwala nam zobaczyć swoje odbicie, ale również widać w nim lustrzaną wersję całego pomieszczenia, w którym się znajdujemy. To właśnie sprawia, że powieszenie lustra w innym pomieszczeniu, niż łazienka jest doskonałym sposobem na optyczne powiększenie go. Dzięki takiemu zabiegowi wchodząc do pokoju będziemy mieli wrażenie, że jest ono o wiele większe. Doskonale sprawdzi się to w nieco mniejszych pomieszczeniach, które chcemy uczynić bardziej przestronnymi. Aby jednak taki przedmiot dobrze się również prezentował i stanowił ciekawą dekorację, warto wybrać taki model, który od razu przyciąga wzrok swoim designem. Do salonu doskonale nadaje się lustro w drewnianej ramie, ponieważ dzięki temu będzie ono fajną ozdobą dla wnętrza. Wybierając jednak ramę warto się zastanowić nad tym, czy pasuje ona do naszego salonu i jego aranżacji. Postarzane, przecierane ramy najlepiej pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu vintage. Takie lustra stylizowane są na antyki, dzięki czemu kiedy na nie spojrzymy, od razu na myśl przychodzi druga połowa poprzedniego wieku oraz ówczesne wnętrza. Do bardziej klasycznych wnętrz doskonale pasują lustra, których ramy wykonane z drewna są dosyć proste, pozbawione zdobień. Lustra do wnętrz o klasycznym lub bardziej nowoczesnym charakterze mogą mieć oczywiście różne kształty. Mogą być okrągłe, owalne czy prostokątne – wybór zależy od naszych upodobań oraz tego, co najbardziej będzie pasowało do wybranego wnętrza.

Wybierając lustro do swojego salonu warto się zastanowić nad kilkoma rzeczami. Najważniejsza jest oczywiście jego wielkość. Powinno być ono praktyczne, jednak wcale nie musi być bardzo duże. Doskonale sprawdzą się również niewielkie lusterka, w których będziemy się mogli wygodnie przeglądać. Drewniana rama lustra sprawia, że jest ono nie tylko przedmiotem bardzo przydatnym, ale również dekoracją, której odpowiedni wybór może podkreślić charakter wnętrza, w którym to lustro zawiśnie.