Profesjonalny monitoring biur

Jako, że pracowałem w pewnym biurze przy głównej ulicy w Bydgoszczy wiedziałem, że kluczową kwestią dla mojego szefa jest odpowiednie bezpieczeństwo i o tym dzisiaj zamierzam wam napisać. Codziennie wielu pracowników przychodziło do pracy i szef powiedział, że chce dla pewności zainwestować w cały system monitoringu, jednak od samego początku zacznie inwestować w mniej zaawansowane kamery, aby sprawdzić, jak to wszystko działa.

Działanie monitoringu w biurach

monitoring biura w BydgoszczyBydgoszcz to na tyle rozwojowe miasto, że przez ostatnie kilka lat, jak miałem okazję pracować u różnych pracodawców widziałem, że praktycznie każdy z nich posiadał kamery w swoim biurze, które z jednej strony były bardzo dobrą możliwością dla zabezpieczania mienia, a z drugiej można sprawdzać pracowników, czy faktycznie przychodzą do pracy o odpowiedniej godzinie i czy nie wychodzą za wcześnie. W dzisiejszych czasach zamontowanie takich systemów monitoringu nie sprawia żadnego problemu i faktycznie warto jest sprawdzić firmy działające w tym zakresie. Jak się pewnie domyślacie szef powiedział, że to ja będę odpowiedzialny za monitoring biura w Bydgoszczy. Musiałem więc wszystko dobrze zaplanować, gdyż szef już na drugi dzień chciał mieć oferty najbardziej znanych firm od monitoringu i tak, jak wcześniej wam pisałem muszą to być w miarę tanie oferty z tego względu, że początkowo nie chce wydawać jakichś większych pieniędzy. Jak dostałem trzy maile z dokładną wyceną, a nawet filmikiem z przykładową jakością z zamontowanej kamery wiedziałem już, że szef będzie bardzo zadowolony. Nie chciał inwestować większych pieniedzy, ale na pewno taka jakość go zadowoli i sprawi, że szef będzie mógł oszczędzić dość spore kwoty. Oczywiście w przypadku większych biur trzeba będzie zamontować o wiele więcej kamer, niż w przypadku firmy, która zlokalizowana jest w małym domu, czy w wynajętej przestrzeni. Tak, czy inaczej nie mogłem się doczekać, aż szef już wybierze jakąś firmę, abyśmy mogli działać.

Jak pokazałem wszystkie wiadomości szefowi powiedział, że wybieramy jedną firmę. Miałem oczywiście zająć się wszystkimi formalnościami, bez których wiadomo ciężko coś załatwić w dzisiejszych czasach. Wybierałem więc kamery z pracownikami, a ci już odpowiedzialni byli dalej za odpowiednie ustawienie kamer tak, aby faktycznie sięgały wszystkich najważniejszych elementów w biurze. Wspólnie z szefem często testowaliśmy kamery, które zostały zamontowane i faktycznie działały bez zarzutu, więc przez dłuższy czas o nich zapominaliśmy.