Sprawdzone i polecane instalacje słoneczne

Produkcja energii elektrycznej w naszym kraju opiera się o elektrownie cieplne. Sposób ten jest dość prymitywny ale wynika to stąd, że było wiadomo iż za jakiś czas pojawią się nowe rozwiązania. Pojawiły się więc elektrownie atomowe, których z kolei w naszym kraju jeszcze nie ma. Nie oznacza to jednak tego, że jesteśmy zdani na korzystanie z energii dostarczanej przez elektrownie, o których wspomniano wcześniej. Na ten moment mnóstwo osób decyduje się na pozyskiwanie energii ze Słońca. 

Instalacje słoneczne generujące prąd 

instalacja fotowoltaiczna łódzkieEnergia słoneczna każdego dnia dociera na naszą planetę i byłoby grzechem chociaż częściowo z niej nie korzystać. Dostępne są obecnie praktycznie dwa rozwiązania pozwalające na korzystanie z takiej energii. Pierwszą  z nich są panele solarne. Potocznie określane są one mianem solarów. Urządzenia te służą do podgrzewania wody użytkowej. W zamontowanych na dachach solarach znajduje się instalacja wypełniona glikolem, który podgrzewany jest dzięki energii słonecznej. My z kolei cieszyć się możemy darmową energią cieplną. Natomiast drugim rozwiązaniem jest instalacja fotowoltaiczna Łódzkie jest zaś jednym z tych województw, w którym bardzo łatwo znaleźć możemy sprawdzonych fachowców, którzy na co dzień zajmują się montowaniem takich instalacji na dachu. W przypadku instalacji fotowoltaicznych jest tak, że produkowany jest prąd. Przewaga instalacji fotowoltaicznych nad wspomnianymi instalacjami solarnymi jest taka, że te pierwsze mogą efektywnie działać przez okrągły rok. Natomiast panele solarne są wydajne tylko w czasie wiosny i lata. Fotowoltaika opiera swoje działanie o proces wybijania elektronów z płytek krzemowych. Najbardziej efektywne okazują się panele monokrystaliczne. Wyróżniają się one tym, że mają ciemny kolor. Takie panele są najczęściej w kolorze granatowym lub nawet czarnym. Dzięki temu takie panele odbijają też znacznie mniej promieni słonecznych. Wpływa to też bezpośrednio na efektywność całej instalacji. 

Każdego roku efektywność instalacji fotowoltaicznych nieco spada. Jednak spadek ten jest bardzo mały. Szacuje się, że w ciągu jednego roku efektywność pojedynczego panelu fotowoltaicznego spada o około pół procenta. Mówiąc o takich instalacjach warto też wspomnieć o zwrocie kosztów dotyczących montażu takich rozwiązań. Nawet bardzo duża instalacja fotowoltaiczna jest w stanie bardzo szybko na siebie zarobić. Z reguły jest tak, że montowane na naszych dachach instalacje fotowoltaiczne w pełni spłacają się już po kilku latach od montażu.