Starannie wykonane pończochy kompresyjne

Zmaganie się z chorobą nie oznacza pogorszenia jakości naszego życia. Zastosowanie odpowiedniego leczenia pozwoli nam zachować dotychczasowe tempo życia oraz pozwoli czerpać z niego całymi garściami. Starannie wykonane pończochy kompresyjne są idealnym produktem pozwalającym na walkę z żylakami. Wpływają na poprawę naszego samopoczucia oraz eliminują dolegliwości bólowe. Stanowią zarówno leczenie zachowawcze jak i objawowe.

Działanie pończoch kompresyjnych

pończochy kompresyjne samonośneCieszące się dużą popularnością na całym świecie pończochy kompresyjne samonośne idealnie sprawdzają się w walce z żylakami. Działają na zasadzie kompresjoterapii, a więc wywołują określony ucisk na poszczególne partie naszego ciała. Największy nacisk skupia się w okolicy kostek stóp i w kierunku kolan stopniowo maleje. Dzięki temu krew może w swobodny sposób przepływać przez naczynia żylne. Niezwykle ważne jest prawidłowe zakładanie pończoch. Należy bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarskich, które traktują o tym, iż produkty uciskowe zakładamy zawsze przed wstaniem z łóżka, kiedy to nasze żyły są najmniej wypełnione krwią. Leżąc w łóżku nakładamy na kończyny pończochy i dopiero wtedy możemy wstać. W taki pończochach chodzimy przez cały dzień wspomagając przy tym nasz układ krążenie. Krew, która swobodnie przepływa nie powoduje zastojów, a tym samym nie wpływa na rozwój patologicznej budowy żył. Ma to ogromne znaczenie nie tylko w sytuacji wystąpienia żylaków, ale również w sytuacji, kiedy występuje u nas ryzyko zachorowania. Kompresyjne pończochy stanowią bowiem nie tylko leczenie objawów choroby, ale są również świetną profilaktyką. Stosują je między innymi sportowcy, którzy nadmiernie obciążają swoje kończyny dolne podczas treningów i zawodów. Dbając o swoje zdrowie codziennie rano zakładają produkty uciskowe, aby pomóc układowi krążenia w rozprowadzaniu krwi po całym organizmie. Niewątpliwie pończochy dają pożądane skutki terapeutyczne w bardzo krótkim czasie i dlatego korzystają z nich pacjenci na całym świecie.

Mówiąc o profilaktyce i leczeniu żylaków nie można zapominać o specjalistycznych produktach uciskowych takich jak pończochy kompresyjne samonośne. Są cenione przez miliony pacjentów na całym świecie i polecane przez specjalistów na co dzień zajmujących się chirurgią naczyń. Potrafią zdziałać cuda, kiedy są prawidłowo stosowane. Działają na zasadzie kompresjoterapii i idealnie wspomagają nasz układ krążenia. Nie kosztują dużo i są powszechnie dostępne w wielu punktach aptecznych oraz sklepach medycznych.