Szklany dzbanek do herbaty – który wybrać?

Imbryk, nazywany też dzbankiem do herbaty, dawniej był obecny w niemal każdym domu. Parzyło się w nim herbatę lub zioła, by ciepłym napojem uraczyć gości lub najbliższych. Z czasem o tym naczyniu zapomniano, jednak dzisiaj wraca do łask. Czym się kierować przy wyborze dzbanka do herbaty?

Dzbanek z zaparzaczem – hit czy kit?

szklany dzbanek do herbaty z zaparzaczemHerbat jest całe mnóstwo. Wielu z nas pije ją na co dzień, zwłaszcza podczas śniadania i kolacji. Wybieramy najczęściej tę ekspresową, gdzie listki są drobno zmielone i umieszczone w specjalnym woreczku. I owszem, takie parzenie herbaty jest szybkie i stosunkowo tanie, ale czy posiada jakiekolwiek walory smakowe? Niekoniecznie. Zdecydowanie lepiej jest parzyć ją w imbryku, do czego przyda się szklany dzbanek do herbaty z zaparzaczem. W przeznaczone do tego miejsce wsypuje się liście dowolnej herbaty, by po kilku minutach móc rozlać ją do kubków i filiżanek. A jako że naczynie wykonane jest ze szkła, można obserwować proces parzenia i intensywności samego napoju. Dzięki temu, że fusy gromadzą się w jednym miejscu, nie ma ryzyka, że przedostaną się do szklanki. To z kolei jest niezwykle cenne w przypadku parzenia ziół, których listki są często bardzo drobne. W takiej sytuacji dzbanek z zaparzaczem okazuje się być bardzo przydatny. Pozwala on również na przygotowanie ciepłego napoju dla wszystkich domowników przy jednoczesnym kontrolowaniu jego ilości w dzbanku. Od razu wiemy, kiedy należy przygotować świeża porcję herbaty. A tę warto pić, bo właściwie dobrana ma wiele prozdrowotnych właściwości. Zawiera flawonoidy, naturalne substancje, które neutralizują działanie wolnych rodników, a przy tym opóźniają procesy starzenia i zapobiegają rozwojowi niektórych chorób. Najzdrowsza wśród herbat jest herbata zielona, która parzona przez krótki czas działa niczym naturalny napój energetyczny: dodaje energii, działa pobudzająco i wspomaga procesy myślowe. Z kolei herbata czerwona (zwłaszcza jej odmiana Pu-erh) pomaga walczyć z nadmiarem kilogramów i wspomaga proces odchudzania. Jest ponadto źródłem łatwo przyswajalnego fluoru, przez co wzmacnia zęby.

Moda na herbatę przyszła do Polski w XIX wieku, choć znana była już znacznie wcześniej. To jednak dopiero wówczas polubiono jej smak. Do parzenia używano samowara, a napojem tym częstowano gości. Z czasem jej smak zaczęto uzupełniać kostkami cukru, miodem i cytryną. Dzisiaj samowar znaleźć można jedynie w historycznych dworach lub pałacach, gdzie pełni funkcję ozdobną. Zastąpiły go zdecydowanie mniejsze dzbanki do herbaty z zaparzaczem, które pozwalają szybko przygotować orzeźwiający napór i zaserwować go w eleganckiej formie.