Usuwanie nadmiernego owłosienia

Piękny i młody wygląd to marzenie wielu kobiet. W celu jego zachowania poddają się wielu zabiegom kosmetycznym oraz chirurgicznym, które pozwolą im zachować go na dłużej. Podczas wyboru odpowiedniego dla skóry zabiegu kosmetycznego należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami. Po pierwsze należy korzystać z usług sprawdzonych i profesjonalnych gabinetów kosmetycznych. Wiele z zabiegów pielęgnacyjnych wykorzystuje urządzenia oraz związki chemiczne, które stosowane w nieodpowiedni sposób potrafią zniszczyć skórę, pozostawiając po sobie nieestetyczne blizn i znamiona.

Na czym polega proces depilacji? 

laser lightsheer desireWśród zabiegów kosmetycznych cieszących się niesłabnącą popularnością jest zabieg laserowego usuwania owłosienia. Dzielone są one na te zabiegi, które każda kobieta może samodzielnie wykonać w domowym zaciszu oraz na te, które wymagają udziału innowacyjnych urządzeń oraz profesjonalnej opieki. Laser lightsheer desire to urządzenie, które pozwoli usunąć owłosienie ze skóry w sposób całkowicie bezpieczny i komfortowy dla klientki. Depilacja laserowa opiera się na znajomości cyklu wzrostu włosa. Każdy włos w całym życiu każdego człowieka przechodzi około 30 cyklów, w wyniku których rośnie i wypada. W całym cyklu można wyróżnić trzy podstawowe fazy. Znajomość tych faz pozwala na przeprowadzenie depilacji laserowej. Aby włos mógł zostać trwale usunięty za pomocą zabiegu laserowego z wykorzystaniem urządzenia laser lightsherr desire włos musi znajdować się w fazie anagenu. Podczas tego etapu włos nieustannie rośnie i pobiera z cebulki włosa wszystkie potrzebne mu substancje odżywcze, także melanina jest swobodnie transportowana. Co więcej to właśnie podczas tego etapu włos jest najsilniej związany z cebulka włosa. Wspomniana już melanina jest nośnikiem, który jest szalenie istotny w procesie depilacji laserowe. To dzięki niej obecności wiązka laserowa dociera do włosa, powodując zniszczenie cebulki. W przypadku pozostałych faz życia włosa melanina nie jest tak silnie połączona z cebulką, co w konsekwencji nie niszczy zupełnie włosów i maja one szansę na ponowne narodzenia.

Zabieg depilacji laserowej będzie dobrym rozwiązanie dla wszystkich tych kobiet, które cenią sobie oszczędność czasu i równocześnie chcą wyglądać pięknie. Trwałe usuwanie owłosienia daje także pewność, że żaden włosek nie został ominięty, co bardzo często zdarza się w przypadku domowej depilacji. Warto także podkreślić, że zabieg ten sprawia, że skóra staje się bardziej gładka. Jest to także zabieg całkowicie bezpieczny dla skóry podczas wykorzystania atestowanego sprzętu medycznego.