Użycie monitorów interaktywnych w szkolnictwie

Współczesna młodzież posiada coraz lepiej rozwinięte kompetencje cyfrowe, a zatem doskonale odnajduje się w świecie pełnym różnorakich danych przekazywanych wieloma kanałami. Nauka młodego pokolenia powinna być optymalnie dostosowana do jego potrzeb oraz umiejętności. Wychodząc na przeciw takim kryteriom, wiele placówek oświatowych daje swoim uczniom możliwość korzystania z najnowszych rozwiązań informatycznych oraz z bardzo dobrego jakościowo sprzętu. Dziś chciałabym Wam polecić zakup monitorów interaktywnych.

Dlaczego warto zainwestować w monitory interaktywne?

przydatne monitory interaktywne dla szkółW XXI wieku dzieci bez problemu radzą sobie z różnego rodzaju mediami. Często rodzice i nauczyciele boją się, że nadmiar narzędzi cyfrowych spowoduje spowolnienie procesu nauczania, a nie jego dalszy rozwój. Nie zawsze jest to słuszna obawa. Oczywiście należy uważać m.in. na zbyt częste sięganie po komputer czy też komórkę przez młodych ludzi, jednak multimedialne narzędzia świetnie sprawdzają się w edukacji, ponieważ dają możliwość współdziałania w procesie nauczania wielu zmysłów. Na rynku istnieje mnóstwo firm, które posiadają w swojej ofercie sprzedażowej przydatne monitory interaktywne dla szkół. Zakupując taki produkt, należy jedna zwrócić uwagę na to, czy posiada on wszelkie niezbędne atesty oraz certyfikaty dopuszczenia do użytku w placówkach edukacyjnych. Pamiętajmy, aby zawsze inwestować w dobry sprzęt sprawdzonych producentów. Jest to szczególne istotne w przypadku najmłodszych użytkowników multimediów, którzy dopiero uczą się odnajdywać w cyfrowym świecie. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tablice i monitory interaktywne są z powodzeniem używane już w przedszkolach, gdzie pełnią funkcję wzmacniaczy przekazów informacyjnych poprzez dodatkowe bodźce, w szczególności zaś wpływają na dotyk, słuch i wzrok. Szersze zastosowanie tego typu urządzenia mają jednak w szkołach podstawowych, gdzie znacząco uatrakcyjniają nawet z pozoru nudne i sztampowe treści. Udowodniono, że dzieci o wiele łatwiej zapamiętają informacje, jeśli są one podane w interesujący dla nich sposób.

Interaktywne monitory doskonale sprawdzają się w placówkach edukacyjnych różnego typu. Od kilku lat są już obecne w polskich przedszkolach, zaś na szeroką skalę rozpoczyna się ich używanie w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych. Wszędzie, gdzie się pojawiają, wzbudzają zainteresowanie i zyskują pozytywne opinie nie tylko nauczycieli, ale także uczniów i ich rodziców. Z pewnością warto zainwestować w tego typu sprzęt, gdyż przynosi on wiele korzyści.