Wielozadaniowe zawiesia łańcuchowe

solidne zawiesia łańcuchowe
Każde miejsce budowy to potencjalnie niebezpieczny teren na którym przeprowadza się całą masę specjalistycznych prac mających na celu końcowe wzniesienie budynku. Do tego celu wykorzystuje się bardzo zróżnicowane maszyny, gdzie każda z nich odpowiada za inny element konstrukcji budynku. Plac budowy najczęściej jest nimi wręcz przepełniony, gdyż całość konstrukcji polega na jak najskuteczniejszym wykorzystaniu ich wszystkich w praktycznym działaniu w takim miejscu.

Wykorzystanie zawiesi łańcuchowych

solidne zawiesia łańcuchoweBudowa jednak nie ogranicza się do samej przestrzeni płaskiej, zawsze obecne są tam także poszczególne kondygnacje, które najczęściej w miarę budowy pną się coraz wyżej. Przez to wymagane jest stałe przenoszenie materiałów oraz sprzętu pomiędzy różnymi wysokościami. Oczywiście zadanie to wymaga ogromnej precyzji oraz specjalistycznego sprzętu umożliwiającego jego sensowne wykonanie. Potrzebny jest tutaj dźwig lub podnośnik, który uniesie taki sprzęt lub materiały na większą wysokość. Jednak nie jest to wszystko, najważniejszy jest element łączący hak dźwigu bezpośrednio z podnoszonym elementem. My wykorzystujemy solidne zawiesia łańcuchowe, które są w tej kwestii rozwiązaniem po prostu idealnym. Jest to zdecydowanie najwytrzymalszy rodzaj zawiesia jaki jest możliwy do otrzymania. Dlatego też wykorzystuje się je nawet przy podnoszeniu materiałów i sprzętów charakteryzujących się ogromną waga. Zawiesia łańcuchowe mogą oczywiście posiadać różny poziom wytrzymałości, który wyraża się w tonach nośności. Zależnie od jego poziomu, zawiesia będą składać się z grubszych lub chudszych ogniw. Nim grubsze ogniwo, tym naturalnie zawiesie staje się solidniejsze. Największe z nich mogą być wykorzystywane do przenoszenia nawet kilkunastu tonowych elementów konstrukcyjnych czy też pojazdów. Oczywiście połączenie paru zawiesi spowoduje że ogólna wytrzymałość wzrośnie, gdyż siła naturalnie rozłoży się na parę łańcuchów, a nie tylko na jeden jak by to miało miejsce w przypadku wykorzystywania zaledwie jednego zawiesia. Często więc można zauważyć chociażby kontenery przenoszone z pomocą osobnych zawiesi mocowanych na każdym z ich rogów.

W mojej firmie wykorzystujemy to rozwiązanie praktycznie codziennie, bez niego nie bylibyśmy w stanie normalnie funkcjonować w miejscu budowy, praktycznie nie mamy żadnej alternatywy dla przenoszenia przedmiotów o bardzo dużych gabarytach. Zawiesia przy okazji nie są także zbyt drogie, co jest zdecydowanie ich ogromną zaletą. Zakupienie paru par nie jest więc zbyt kosztowne, a przydadzą się one na bardzo długo.

Dodaj komentarz