Właściwości folii poliolefinowych

Współczesna masowa produkcja towarów wymaga szybkiego, sprawnego, trwałego i zarazem estetycznego pakowania. Najlepszą metodą jest użycie różnego rodzju folii opakowaniowych produkowanych z tworzyw sztucznych. Producenci folii oferują specjalistyczne powłoki przeznaczone do pakowania określonych towarów oraz bardzo uniwersalne do zabezpieczania szerokiej gamy produktów od przemysłowych do żywności. Bardzo ważną cechą współczesnych folii opakowaniowych jest możliwość ich recyklingu w 100 procentach.

Niezawodne folie z poliolefiny

folia poliolefinowaDoskonała folia poliolefinowa o wielowarstwowej budowie posiada bardzo dobre właściwości termokurczliwe dzięki czemu stanowi świetny materiał opakowaniowy. Swoją pozycję zawdzięcza również innym bardzo pożądanym przez odbiorców cechom. Wśród nich należy wymienić wybitną przezroczystość oraz wysoki połysk. Przewagą folii z poliolefiny nad innymi foliami jest możliwość użycia powłok o znacząco mniejszej grubości. Daje to wymierne korzyści finansowe przy osiąganiu finalnego produktu. Zastąpienie innych rodzajów opakowań folią znacznie przyczyniło się do zwiększenia możliwości produkcyjnych i zmniejszenia kosztów. Ogromną zaletą folii poliolefinowych jest ich bardzo duża wytrzymałość na rozdarcie i przebicia, co przy bardzo cienkiej warstwy folii jest świetnym parametrem. Z jednej więc strony opakowanie towaru folią zabezpiecza go przed urazami mechanicznymi z drugiej zaś wydatnie podnosi estetykę. Wszystkie wymienione cechy folii poliolefinowej oraz jej bardzo dobra kurczliwość termiczna pozwala na pakowanie artykułów o regularnych oraz nieregularnych kształtach. Folia ta świetnie nadaje się do pakowania płyt CD i DVD, świec, puszek, zabawek, kosmetyków. Dzięki swoim właściwościm można ją zszywać i zgrzewać oraz dowolnie umieszczać uchwyty. Jest to folia z gatunku wspomnianych o uniwersalnym zastosowaniu. Posiada atesty do pakowania w nią żywności dlatego jest używana jako świetny materiał opakowaniowy dla artykułów spożywczych i przemysłowych. Z arykułów spożywczych najchętniej pakowanych w folię z poliolefiny należy wymienić warzywa, owoce, wyroby cukiernicze oraz pieczywo. Wśród ważniejszych cech folii poliolefinowej jest zachowanie znakomitej kurczliwość w bardzo niskich temperaturach co czyni ją znakomitym opakowaniem dla wyrobów mrożonych. Folia ta jest bezwonna i nie posiada smaku przez co nie wpływa na naturalne walory produktów spożywczych. Bardzo często można spotkać artykuły spożywcze pakowane w perforowaną odmianę folii z poliolefiny. Zapobiega to zjawisku „pocenia” pocenia się towaru.

Producenci jako walor folii poliolefinowej bardzo często podają możliwość pracy z nimi na pakowarkach ręcznych, półautomatycznych oraz na w pełni zautomatyzowanych liniach. Oferta producentów obejmuje folie o różnych grubościach i szerokościach. Dla ułatwienia pracy urządzeń pakujących jest produkowana w formie taśm i półrękawów. Świetnie nadaje się do wykonywania na nich dowolnych nadruków, które są trwałe i nie mają wpływu na właściwości fizyczne i chemiczne folii. W dobie przywiązywania ogromnej uwagi na ochronę środowiska bardzo dużym atutem jest całkowita możliwość recyklingu folii poliolefinowej.