Właściwości płyt laminowanych

Od kilku lat bardzo widoczne staja się zmiany w sposobie projektowania wnętrz mieszkania. Niegdyś królujący przepych został zastąpiony przez minimalizm, osiągany na przykład dzięki zastosowaniu materiałów wykończeniowych imitujących wyglądem naturalne surowce. Takie materiały są znacznie bardziej odporne i praktyczne, a do ich czyszczenia nie trzeba używać detergentów.

Zalety płyt laminowanych

płyty laminowane na wymiarOd ostatnich kilku lat coraz większą popularnością jeśli chodzi o materiały do wykańczania wnętrz, cieszą się materiały stworzone z tworzyw sztucznych, które imitują wyglądem surowce naturalne. Mowa tutaj o takich materiałach, które przypominają swoich wyglądem naturalne drewno, kamień czy nawet beton. Przykładem tego typu materiałów wykończeniowych są płyty laminowane na wymiar. Większości osobom mogą one kojarzyć się z surowcem wykorzystywanym do produkcji mebli, ale mają one coraz większe zastosowanie w wielu innych dziedzinach. Przede wszystkim coraz częściej te płyty wykorzystywane są do wykończenia pomieszczeń, szczególnie kuchni czy łazienki. Przyczyną jest sposób wytwarzania tych płyt. Wzór naśladujący naturalne surowce jest nanoszony w wyniku naprasowywania, dzięki czemu sama płyty, oraz znajdujący się na niej wzór jest niezwykle odporny. Wpływa również to pozytywnie na utrzymanie czystości takich płyt – do ich wyczyszczenia wystarczy wilgotna ściereczka, nie trzeba używać żadnych detergentów. Właśnie to sprawia, że płyty laminowane tak chętnie są wykorzystywane do wykończenia kuchni. Wpływ na to ma również fakt, ze płyty te naprawdę dobrze mogą imitować wygląd naturalnych surowców, dzięki żywnych kolorom i dokładności odwzorowanego wzoru. Szczególną popularnością cieszą się te płyty laminowane, które imitują drewno, beton czy kamień. Są one bardzo często wykorzystywane podczas wykończenia pomieszczeń w minimalistycznym, skandynawskim stylu, w którym przeważają kolory takie jak brąz czy różne odcienie szarości. Płyty laminowane cechują się również bardzo dużą odpornością na stłuczenia czy tez pęknięcia, co również jest ich bardzo dużą zaletą, szczególnie gdy mówimy o miejscach, gdzie przygotowujemy posiłki. Płyty są dostępne w kilu standardowych rozmiarach, mogą być tez docięte według wymagań klienta.

Zmiany w podejściu do wykończenia wnętrz sprawiają rosnąca popularność materiałów, które imitują swoim wyglądem naturalne surowce. Są wiec dostępne sztuczne materiały wykończeniowe, które wizualnie można łatwo pomylić z drewnem, betonem czy kamieniem. W przeciwieństwie do naturalnych materiałów, tego typu produkty są znacznie bardziej trwałe.