Wybór sali weselej

Wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu. Nic dziwnego, że chcemy aby było idealne. Jednym z najważniejszych elementów udanego przyjęcia jest oczywiście idealna sala. Powinna pasować do tego, jak widzimy nasze wesele, posiadać profesjonalną obsługę i, opcjonalnie, bazę noclegową. 

Sala weselna – na co zwrócić uwagę?

sale weselne - ToruńWybierając salę weselną wiele par nie wiem od czego zacząć. Oferta jest bardzo duża, a wesele to duże i poważne przedsięwzięcie. Załóżmy, że mamy już wybraną lokalizację. Powiedzmy że jest to województwo kujawsko – pomorskie. W tym momencie jeśli chodzi o sale weselne – Toruń czy Bydgoszcz i wszelkie ich okolice są w kręgu naszych zainteresowana i tam powinniśmy szukać. Najlepiej jest wybrać klika sal z oferty dostępnej w Internecie i zestawić ze sobą informacje dostępne online. Potem należy zadzwonić, dopytać o brakujące fakty. Następnym krokiem jest umieszczenie wszystkich danych w  tabeli oraz porównanie ich. Wybierzmy kilka najbardziej pasujących nam sal – weźmy pod uwagę ilość miejsc, cenę za talerzyk, dodatkową ofertę, bazę noclegową (jeśli jej potrzebujemy). Następnie należy kontaktować się z menadżerami wybranych sal i umówić na spotkanie. Koniecznością jest zobaczenie sal na żywo przed podpisaniem umowy. Zanim pojedziemy oglądać salę, spiszmy sobie wszystkie nasze pytania i wątpliwości – to znacznie ułatwi oglądanie. Podczas oglądania Sali nie wahajmy się zadawać pytań i zapisujmy odpowiedzi. Weźmy od managera przykładową umowę oraz rozliczenie z kosztami. Dzięki temu w domu łatwo porównany rzeczywiste koszty sal. Nie decydujmy pod wpływem impulsu – warto tak duży wydatek przemyśleć na spokojnie. Jednak nie kierujmy się tylko kwestiami finansowymi. Sala przede wszystkim musi się nam podoba. Zwróci także uwagę na wszelkie dodatkowe atrakcje, jakie w swojej ofercie posiada sala. Mogą to być dodatkowe przestrzenie, jak duży ogród, miejsce na grilla czy altana lub usługi dodatkowe. Sale często oferują np. wiejskie czy słodkie stoły, fontanny czekoladowe czy dekoracje w cenie oferty. Warto to rozważyć te dodatkowe opcje, szczególnie, jeśli i tak chcieliśmy je zamówić. Pamiętajmy aby pod żadnym pozorem nie zawierać umów słonych – liczy się to, co jest na papierze.

Stosując się do powyższych zasad możemy uniknąć wielu nieporozumień oraz kłopotów. Jeśli zadbamy o dokładnie sprawdzenie Sali weselnej, potem nic nas nie zaskoczy. Miejmy również na uwadze to, ze umowa z salą musi być spisana i zgodna z prawem. Wtedy spokojnie możemy przejść do planowania naszego wielkiego dnia.