Wykorzystanie hal namiotowych dla obiektów sportowych

Stadiony i boiska to obiekty sportowe, na terenie których odbywają się zawody i treningi. W większości są to obiekty odkryte, na terenie których aktywność fizyczna jest w dość mocny sposób uzależniona od pogody. Pewnym rozwiązaniem byłoby stosowanie zadaszenia, ale niewiele obiektów jest w takie rozwiązanie wyposażona. Jako pewnego rodzaju alternatywa, która daje nam możliwość prowadzenia treningu podczas złej pogody jest namiot sportowy.

Hale namiotowe sportowe jako obiekty rekreacyjne

hala namiotowa sportowaStosowanie hal namiotowych, których technologia rozwinęła się obecnie dość mocno i osiągają one duże rozpiętości, ma zasadność w zastosowaniu ich jako obiekty sportowe. Dzięki odpowiedniej konstrukcji hala namiotowa sportowa pomieści w swoim wnętrzu małe boisko, a także salę gimnastyczną. Z tego powodu stosowanie tego typu obiektów jest coraz bardziej powszechne. Głównym czynnikiem, który za tym przemawia jest przede wszystkim cena postawienia takiego obiektu, a także czas potrzebny na tą realizację. Są one kilkakrotnie mniejsze, niż w przypadku budynków murowanych. Między innymi z tego powodu sportowa hala namiotowa stanowi w ostatnim czasie główny sposób na powstawanie przyszkolnych sal gimnastycznych. W wielu szkołach z uwagi na brak posiadania sali jest to jedne z najbardziej chwytliwych rozwiązań. Samorządy, którym te szkoły podlegają, traktują hale sportowe jako optymalny wybór, zarówno pod względem kosztów, jak i czasu realizacji. Wystarczy tylko przygotować sobie odpowiedni teren i zabezpieczyć fundusze na realizacje, a wtedy na miejsce będzie mogła przyjechać odpowiednia firma, która w krótkim czasie postawi dla nas halę namiotową. Podobnie jest w przypadku obiektów sportowych, należących do prywatnych inwestorów. Jako przykład podam korty tenisowe, które występują niemal w każdym większym mieście i oprócz obiektów położonych na zewnątrz, opierają się głównie na obiektach krytych, właśnie w formie hali namiotowej. Dzięki temu zapewniają swoim klientom całoroczny dostęp do możliwości uprawiania ich ulubionego sportu.

Hale namiotowe opierają się na konstrukcji stalowej, która stanowi stelaż dla takiej hali. Jest to rozwiązanie z reguły systemowe, które zapewnia szybki montaż i demontaż elementów, a także stabilność całej konstrukcji. Jedną z najważniejszych cech każdej hali jest to, że można ją w szybkim czasie przenieść w inne miejsce bez większych problemów. Po prostu rozkłada się ją w odwrotnej kolejności, niż została złożona i składa na nowo w następnej lokalizacji.