Wypiek najlepszych ciastek bezglutenowych

Wiele osób uległo modzie na eliminację glutenu ze swojej diety. To właśnie tej mieszance białek roślinnych przypisywano niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, na naszą sylwetkę. Mówiono, że eliminacja glutenu pomaga schudnąć i wpływa na zachowanie smukłej sylwetki a nawet lepszego samopoczucia. Wszystkie te obserwacje nie były potwierdzone badaniami medycznymi. Wynikały z mody i braku fachowej wiedzy. 

Wykonanie najlepszych ciastek bezglutenowych

najlepsze ciastka bezglutenoweGluten jest nam potrzebny i zdecydowanie nie powinniśmy się go bać. Sam w sobie nie wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd sylwetki. Sprawa komplikuje się jeśli jesteśmy jedną z osób, które są chore na celiakię, mamy jego nietolerancję lub alergię na gluten. W takich przypadkach zdecydowanie, koniecznie musimy taki gluten wykluczyć z naszej diety. O tym jednak powinien decydować lekarz na podstawie wykonanych, specjalistycznych badań. Na szczęście, takie osoby mają coraz większy wybór i dostępność do produktów bezglutenowych. Takie produkty są dostępne w wielu supermarketach, dyskontach, sklepach ze zdrową żywnością, piekarniach i ciastkarniach specjalizujących się w wypieku takich produktów oraz sklepach online. Powstają nawet kawiarnie oferujące takie produkty. Pamiętajmy, że takie produkty bezglutenowe jak chleb, bułeczki, drożdżówki, ciasta czy ciastka możemy również wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy przeszukać internet, aby znaleźć wiele interesujących i pysznych przepisów na najlepsze ciastka bezglutenowe. Takie domowe wypieki możemy wykonać z mąki bezglutenowej. Takie mąki to między innymi mąka ryżowa, kokosowa, gryczana, jaglana, migdałowa, z ciecierzycy, kasztanowa czy kukurydziana. Takie ciastka i ciasteczka na pewno będą miały proste składy i będą pozbawione chemicznych dodatków do żywności. Przepisów jest wiele i ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Oczywiście, jeśli nie mamy problemów ze zdrowiem również możemy wykonać takie wypieki. Będzie to wspaniałe urozmaicenie naszej diety w produkty, których na co dzień nie jadamy zbyt często. Fajnie jest czasem poeksperymentować kuchni. 

Wypieki bezglutenowe takie jak chleb, bułki, ciasta czy ciasteczka możemy kupić w wielu sklepach lub wykonać je samodzielnie w domu. Poszukajmy przepisów w internecie i użyjmy mąki kokosowej, jaglanej, gryczanej czy kukurydzianej. Wykonanie takich wypieków może być nieco trudniejsze za pierwszym razem (brak obecności substancji kleistej jaką jest gluten), jednak gdy nabędziemy wprawy będą wychodzić nam wspaniałe wypieki.