Wyposażenie gabinetów stomatologicznych

Jak każde inne pomieszczenie medyczne, gabinet stomatologiczny powinien być odpowiednio wyposażony. Obecność eleganckich i zadbanych mebli znacząco podnosi sposób, w jaki postrzegane jest dane miejsce. W stylowych gabinetach pacjenci i lekarze czują się dużo bardziej komfortowo, co wpływa na większą ufność w stosunku do personelu medycznego – a wiadomo, że wizyty u dentysty nie należą do najprzyjemniejszych. Czego zatem nie powinno zabraknąć w odpowiednio wyposażonym gabinecie stomatologicznym?

Jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie stomatologicznym?

tanie meble stomatologiczneWyposażenie gabinetu medycznego powinno być przede wszystkim funkcjonalne, spójne i schludne. Odpadająca farba z mebli, czy nielogicznie ustawione szafki, wprawiające lekarza w zakłopotanie to z pewnością nie jest widok, jaki zestresowany wizytą pacjent chciałby ujrzeć wchodząc do pomieszczenia. Meble w gabinecie powinny być przede wszystkim odporne na działanie środków odkażających i innych detergentów, które stosowane są nawet po kilka razy dziennie w celu zachowania higieny i sterylności miejsca. Wyposażenie gabinetu powinno być także bezpieczne i stabilne, co jest szczególnie ważne w przypadku foteli dentystycznych. Wybierając meble medyczne warto najpierw poznać opinię specjalistów, którzy korzystają z wyrobów danej firmy. Obecne na rynku firmy i producenci mebli coraz większą uwagę zwracają także na ogólny wygląd i odbiór wyposażenia gabinetu, zamieszczając w swoich ofertach tanie meble stomatologiczne w nowoczesnym wzornictwie, żywych brawach. Całokształt odbioru mebli wpływa na samopoczucie pacjenta, dlatego niezawodność i design mebli powinny iść ze sobą w parze. Poza fotelem dentystycznym i całą zabudową, jak szafy, półki, regały, bardzo ważnym elementem jest biurko lekarskie – to właśnie tutaj załatwiane są wszystkie formalności, przeprowadzamy wstępny wywiad. Organizując gabinet stomatologiczny należy zwrócić uwagę na to, by w pobliżu biurka znalazły się regały, na których lekarz umieści zbędne w danej chwili papiery – czyste biurko wzbudzi dużo większe zaufanie do wiedzy kompetencji lekarza, niż chaotycznie rozrzucona dokumentacja. Warto także zdecydować się na wygodne krzesła, aby zapewnić najwyższy komfort pacjenta oraz lekarza.

Współcześnie podczas wyposażania gabinetów medycznych coraz częściej zwraca się taką samą uwagę na niezawodność i wygląd mebli. Wyposażenie poczekalni, czy gabinetów medycznych powinno być przede wszystkim schludne, aby pacjent miał poczucie bezpieczeństwa. Meble medyczne powinny być atestowane i certyfikowane, z udowodnioną odpornością na działanie substancji szkodliwych.