Zainwestowałam w pompę ciepła

 

Od kilku lat posiadaliśmy z żoną w domu instalację fotowoltaiczną. Nie wiem czy ktoś popełnił błąd przy audycie energetycznym czy po prostu lata były u nas ostatnio bardziej słoneczne i panele fotowoltaiczne generowały przez to więcej prądu, ale co miesiąc mieliśmy nadwyżkę produkcji energii słoneczne. Nie chcieliśmy jej mimo wszystko sprzedać, bo powodowało to dużo formalności, a i zysk był z tego raczej niewielki. Zdecydowaliśmy się wykorzystać nadwyżkę energii do pompy cieplnej w którą zainwestowaliśmy.

Gdzie we Włocławku zamówię pompę ciepła?

pompy ciepła we WłocławkuDowiedzieliśmy się, że obecnie na rynku jest duży wybór pomp ciepła, które mogą być zasilane wyłącznie energią słoneczną z paneli fotowoltaicznych. Ekologiczność w tym przypadku ma jeszcze jedną wielką zaletę. Decydując się na taką pompę ciepła można bardzo łatwo uzyskać dofinansowanie do zakupu pompy ciepła. Poza tym takie pompy są niezwykle wydaje, ich koszt nawet bez dofinansowania zwraca się już po 5-6 latach użytkowania. Ważne jest tylko to, aby wybrać odpowiednią moc grzewczą, która zależy od wielkości mieszkania, które planujemy ogrzać. Z kolei żywotność takiej pompy wynosi minimum 45-50 lat, a co za tym idzie jedna pompa z powodzeniem wystarczy na praktycznie całe nasze życie w tym mieszkaniu. Zdecydowaliśmy się zainwestować w takie odnawialne źródło ciepła. Bez problemu udało nam się znaleźć firmę, w której zakupiliśmy odpowiednie pompy ciepła we Włocławku. W firmie doradzono nam odpowiednią pompę ciepła, która będzie idealnie nadawała się do podłączenia do instalacji fotowoltaicznej. Jednocześnie taka pompa ciepła okazała się bardzo uniwersalna. Mogła służyć jako ogrzewanie podłogowe lub grzejnikowe, a także pełnić funkcję grzania wody. Miała również wbudowany system chłodzenia, który był wykorzystywany do tego, aby latem pełnić funkcję klimatyzacji. To było bardzo ekonomiczne i przede wszystkim proekologiczne. Dzięki temu udało nam się uzyskać bardzo duże dofinansowanie do naszej inwestycji.

Już kilka tygodni później mogliśmy cieszyć się ogrzewaniem mieszkania z wykorzystaniem pompy ciepła. Muszę przyznać, że była to bardzo dobra inwestycja. Bardzo szybko jej koszt nam się zwrócił i znów byliśmy na plusie. W ten sposób wykorzystaliśmy nadwyżki energii słonecznej produkowanej przez panele fotowoltaiczne. Pompa ciepła okazała się bardzo prosta w obsłudze. Można nią było sterować za pomocą wbudowanego panelu lub za pomocą dołączonego do zestawu pilota. Nie bez znaczenia było też to, że była objęta dożywotnią gwarancją producenta.